Śmiertelny wypadek w Chełmcu. Zginął motocyklista i jego pasażerka

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku z udziałem samochodu osobowego i motocykla, do którego doszło 3 czerwca br. w miejscowości Chełmiec. W wyniku zderzenia pojazdów śmierć poniósł 25-letni kierujący jednośladem oraz podróżująca z nim rówieśnica.

W piątek tj. 3 czerwca br. kwadrans po godzinie 20 na ulicy Limanowskiej w Chełmcu, w ciągu drogi krajowej nr 28, doszło zderzenia dwóch pojazdów – samochodu osobowego marki Volkswagen oraz motocykla marki Yamaha. W wyniku tego zdarzenia poszkodowany został 25-letni motocyklista z gminy Łabowa oraz 25-letnia pasażerka yamahy, mieszkanka Sanoka. Młodzi ludzie zostali przetransportowani do szpitala, gdzie zmarli na skutek poniesionych obrażeń. Na miejscu zdarzenia przy udziale prokuratora Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu przez wiele godzin pracowali policjanci z grupy wypadkowej sądeckiej Policji oraz biegły z zakresu ruchu drogowego. 29-letni kierowca volkswagena był trzeźwy. Ciała motocyklisty i jego pasażerki zostały zabezpieczone w szpitalu  do badań sekcyjnych. Wszystkie wykonane przez policjantów czynności, opinia biegłego oraz prowadzone w tej sprawie śledztwo, pozwolą dokładnie wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego tragicznego wypadku.

Sądeccy policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i stosowanie się do przepisów. Kierowcy przy włączaniu się do ruchu, zmianie pasa ruchu, skrętu czy wykonywaniu innych manewrów muszą zachować szczególną ostrożność, a także za każdym razem spoglądać w lusterka wsteczne upewniając się, że manewr można wykonać bezpiecznie. Apelujemy również do motocyklistów, aby nie przekraczali limitów prędkości oraz nie wyprzedzali w miejscach niedozwolonych. Należy pamiętać, że kierujący jednośladami są tzw. niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i każde zdarzenie z ich udziałem może zakończyć się tragicznie. Przypominamy, że motocykliści powinni mieć na sobie odzież ochronną oraz bezwzględnie używać kasku. O swoje bezpieczeństwo powinni zadbać także piesi. Należy pamiętać, by nie wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd ani nie wchodzić na jezdnię spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność. Policjanci przypominają również o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmroku poza obszarem zabudowanym. Będąc uczestnikiem ruchu drogowego zawsze miej na uwadze bezpieczeństwo własne, swoich bliskich oraz innych osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony