Smutny finał pożaru w Łomnicy Zdroju

18 września o godzinie 23.12 zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz dziesięć zastępów z  OSP zadysponowane zostały do gaszenia pożaru w Łomnicy Zdroju. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że palił się budynek gospodarczy. Obiekt w całości objęty był pożarem.

W pobliżu znajdował się drugi budynek gospodarczy oraz  budynek mieszkalny. Przed przyjazdem straży właściciele odłączyli prąd w budynku. W płonącym  budynku znajdowały się zwierzęta hodowlane tj. koń, cielęta i świnie. W chwili dotarcia straży na miejsce pożaru, dach budynku oraz strop był już zawalony. Nie było możliwości dotarcia do zwierząt. Możliwości działań mocno były ograniczone ze względu na trudny teren. Nie było możliwości dojazdu samochodami pożarniczymi bezpośrednio do miejsca pożaru.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się budynek. Ze względu na problem dostarczania wody zbudowano mieszany systemu dostarczania wody tj. dowożenie i przetłaczanie. Prowadzono prace rozbiórkowe konstrukcji budynku przy użyciu pilarki spalinowej oraz podręcznego sprzętu burzącego. Przegrzebano pogorzelisko oraz przelano składowane w budynku siano i inne nadpalone elementy konstrukcji. Po zakończonych działaniach miejsce działań pisemnie przekazano właścicielom. W wyniku pożaru spalił się budynek gospodarczy wraz z zawartością tj. zwierzęta, maszyny i urządzenia. Działania 13 zastępów i 41 strażaków trwały ponad siedem godzin. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

źródło/fot.: KMPSP Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony