Spadek zainteresowania szczepieniami na covid

W sądeckim szpitalu im. J. Śniadeckiego nadal można zaszczepić się przeciwko covid-19, a jak informują pacjenci wszystko przebiega sprawnie i bez zbędnych kolejek. Personel medyczny dwoi się i troi aby racjonalnie zagospodarować wszystkie ampułki ze szczepionkami. Dlatego też czasami pacjenci proszeni są o przybycie w innym dogodnym dla nich terminie, jeżeli jakaś szczepionka z uwagi na niepełne wykorzystanie mogłaby się zmarnować. Pacjenci oceniają, że to bardzo rozsądne działanie, i warto podkreślić, że stosowanie tego typu rozwiązań mogłoby być bardziej kojarzone z prywatną firmą, która chce wykorzystać maksymalnie i ekonomicznie wszystkie swoje zasoby, niż z dużym “państwowym” szpitalem.

Jak poinformowała nas rzecznik szpitala Agnieszka Zelek-Rachtan od 12 maja do 21 czerwca zaszczepionych zostało 5572 osoby, a obecnie najchętniej szczepią się osoby w wieku 30-40 lat, jest to aż 70% zainteresowanych. Najmniej do tej pory zaszczepiono młodzieży poniżej 18 roku życia. Takich osób w sądeckim szpitalu było na ten moment tylko 40.

– Na chwilę obecną zauważyliśmy spadek zainteresowania szczepieniami, telefony dzwonią, ale się nie urywają. Szczepionek nie brakuje, wszystkie są terminowo dostarczane – dodaje Agnieszka Zelek-Rachtan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony