Spalarnia – Referendum nieważne!!!

Tak jak wynikało z rozmów między sądeczanami, mieszkańcy Nowego Sącza w znikomej liczbie wzięli udział w referendum. Do urn poszło zaledwie 4175, na 63333 uprawnionych. To daje tylko 6,59 proc. Aby referendum było wiążące frekwencja musiałaby wynosić przynajmniej 30 proc. Tym samym referendum jest nieważne!

Głosowanie, które odbyło się w niedzielę, w sprawie „sposobu zagospodarowania odpadów komunalnych na terenie miasta Nowego Sącza” miało dać odpowiedź, czy sądeczanie chcą mieć taką firmę w mieście. Okazało, że nie, bo odpuszczenie udziału w referendum, też jest odpowiedzią.

Mieszkańcy miasta mieli odpowiedzieć na dwa pytania:

1. Czy jesteś za rozbudową lub budową nowego składowiska odpadów komunalnych innych niż niebezpieczne na terenie miasta Nowego Sącza?

  • 3 942 głosy ważne. Na TAK: 1 231 – Na NIE: 2 711.

2. Czy w Nowym Sączu, przy ul. 29 Listopada powinna powstać instalacja termicznego przetwarzania odpadów komunalnych – w celu uzyskania tańszej energii cieplnej przez odbiorców Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, o ile instalacja ta będzie zgodna z przepisami o ochronie środowiska i ochronie zdrowia, oraz będzie zagospodarowywać odpady komunalne wytwarzane przez mieszkańców Nowego Sącza na preferencyjnych warunkach.

  • Głosy ważne: 4105. Na TAK: 1681 głosów. Na NIE: 2424.

Co teraz? Decyzję w tej sprawie muszą podjąć radni, prawdopodobnie na najbliższej sesji.

Na zdjęciu: Spalarnia śmieci w Krakowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony