Spotkajmy się u wód w Muszynie!

W weekend od 6 do 8 sierpnia nie zabraknie dużo dobrej wody mineralnej i dobrej zabawy. Nie ważne czy jesteś pasjonatem kapel regionalnych i folkloru, sympatykiem muzyki disco, a może rozkoszujesz się muzyką klasyczną na żywo lub chłoniesz poezję śpiewaną. W ciągu trzech dni każdy znajdzie atrakcję dopasowaną do siebie! A jest ich wiele. Pokazy rycerskie, turniej łuczniczy dla publiczności, stoiska, rękodzielnicze, warsztaty ceramiczne, programy artystyczne dla dzieci, darmowa degustacja wód mineralnych z Muszyny i okolic oraz wiele innych. W sobotę i niedzielę na muszyńskim rynku będzie można także się zaszczepić jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson w mobilnym punkcie szczepień czy spisać się w ramach narodowego spisu ludności. Będzie to także okazja do złożenia wniosku w ramach programu „300+” w Mobilnym Punkcie Obsługi ZUS.

W piątkowy wieczór ciepłą, klimatyczną atmosferę na scenie, łącząc dbałość o słowo z niebanalną oprawą muzyczną zapewni wywodzący się ze „Starego Dobrego Małżeństwa” zespół „U studni”. Okazjonalnie podczas występu pojawi się gość specjalny – poeta Adam Ziemianin.

Sobotni dzień pełen wrażeń zwieńczy dyskoteka na hali lodowej na Zapopradziu. Taneczne rytmy od godziny 18.00 nakręcać będzie DJ RAFI.

Równocześnie od godziny 20.00 przy Dworze Starostów Muszyńskich będzie można poczuć prawdziwy klimat Argentyńskiego Beunos Aires – stolicy tanga. Swoje umiejętności taneczne podczas wieczoru tanga argentyńskiego zaprezentuje duet znanej z seriali „Klan”, „Ranczo” czy „Na dobre i na złe” aktorki – Anny Iberszer oraz tancerza i choreografa – Piotra Woźniaka. Plenerowy koncert muzyki na żywo zagrają wspólnie Tango Attack i Sądecka Orkiestra Kameralna pod batutą Leszka Mieczkowskiego. Muzycy czerpiąc inspirację zarówno z tradycji jak i awangardy tanga argentyńskiego na świecie, sprawnie poruszają się we wszystkich nurtach związanych z tangiem sprawiając, że każdy ich koncert jest sugestywnym i pełnym poezji, tańca i muzyki spotkaniem z archetypami dobra i zła, życia i śmierci, okraszonym brawurowymi popisami instrumentalnymi.

W niedzielne popołudnie rynek i pobliskie uliczki wypełnią się muzyką streetową i energią zespołu Buskers Band. To sześciu młodych artystów o wspólnej pasji do muzyki rozrywkowej. Brass band, który od 2016 roku wypełnia ulice i sceny Małopolski dawką pozytywnej, energetycznej muzyki. Oprócz wykonywania swoich aranżacji znanych hitów na instrumenty dęte pracują również nad autorskim materiałem, czego efekty będziecie mogli usłyszeć podczas koncertu. Mają również na swoim koncie pierwszy krążek – „Fever” – który zdobywa coraz szersze uznanie wśród fanów.

Trzy dni imprez zakończą się w amfiteatrze „Zapopradzie” wieczornym koncert Sławomira. Wykonawca znany szerokiej publiczności z kawałka „Miłość w Zakopanem” odznaczonym podwójnie Diamentową Płytą mówi o sobie, że jest twórcą nowego gatunku muzycznego Rock Polo. W teledyskach Sławomira występują największe gwiazdy. Małgorzata Socha, Ewa Kasprzyk, Krzysztof Kiersznowski, Lech Dyblik, Witold Dębicki oraz legendarna Grupa Vox. Czy poderwie do tańca muszyńską publiczność? Warto przekonać się o tym samemu.

Spotkajmy się u wód w Muszynie 6-8 sierpnia! Nie może Was zabraknąć!

źródło/grafika: Urząd Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony