St. bryg. Paweł Motyka nowym komendantem Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu

Dzisiaj, środa 14.09.22, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu st. bryg. Waldemar Kuźma zdał swoje obowiązki i przeszedł na emeryturę. Nowym komendantem został st. bryg. Paweł Motyka – dotychczasowy zastępca Waldemara Kuźmy.

St. bryg. Waldemar Kuźma pracował jako strażak 37 lat. Sam podjął decyzję o przejściu na emeryturę. Żegnając się podziękował wszystkim pracownikom administracyjnym i mundurowym za bardzo dobrą współpracę. Podkreślił też, że razem ze swoimi zastępcami wspólnie podejmowali decyzje dotyczące rozwoju oraz działań ratowniczych na terenie Powiatu Nowosądeckiego. Komendant skierował także swoje podziękowania do starosty Marka Kwiatkowskiego, wszystkich wójtów, burmistrzów i radnych, a także służb mundurowych i oczywiście druhów ochotników.

– Zawsze zgodnie współpracowaliśmy, a czasy nie były łatwe. – podkreślał Waldemar Kuźma. – Nasz region wielokrotnie doświadczał różnych kataklizmów, ale dzięki współpracy mogliśmy sprawnie i szybko nieść pomoc potrzebującym. Dziękuję wszystkim, których spotkałem na swojej drodze zawodowej. Przede wszystkim jednak dziękuję swojej żonie i dzieciom. Zawsze wiedziałam, że mam dom, do którego mogę wrócić, pomimo służby, która sprawiała, że byłem w domu rzadkim gościem.

Żona otrzymała od komendanta Waldemara Kuźmy bukiet z 37 róż – jedna róża za każdy rok służby.

W imieniu samorządowców odchodzącemu komendantowi podziękował starosta Marek Kwiatkowski – W imieniu Zarządu Powiatu Nowosądeckiego i samorządowców dziękuję za profesjonalizm, rzetelne i wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych, a także lata pracy i oddanej służby na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Sądecczyzny. Misją strażaka jest służenie ludziom i niesienie pomocy osobom zagrożonym. Praca sądeckich strażaków – zarówno tych zawodowych, jak i ochotników jest nieoceniona. To trudna i ciężka służba, wymagająca poświęceń, wyrzeczeń i ryzyka. Sądeccy strażacy zawsze stawali na wysokości zadania – czy to podczas powodzi, trąby powietrznej, suszy czy w ostatnich latach – pandemii. Na co dzień ratują ludzi nie tylko z płonących domów, ale coraz częściej są pierwsi na miejscu wypadków komunikacyjnych. Ich sprawność i profesjonalizm sprawia, że w rankingach zaufania zajmują czołowe miejsca. Pod Pana kierownictwem sądeccy strażacy wzorowo wykonywali swoją pracę. Serdecznie dziękuję za współpracę i codzienne zaangażowanie przy podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa mieszkańców Ziemi Sądeckiej i licznie odwiedzających nasz region turystów. Życzę, aby odpoczynek na emeryturze dał możliwość spełnienia marzeń, zamierzeń i pomysłów, na które dotąd brakowało czasu. Życzę również, aby kolejne dni upływały Panu Komendantowi w szczęściu, radości i dobrym zdrowiu.

Starosta Marek Kwiatkowski wraz z przewodniczącym Rady Powiatu Nowosądeckiego Romanem Potońcem pogratulowali także nowemu komendantowi – st. bryg. Pawłowi Motyce.

– Wybór na to stanowisko świadczy o docenieniu Pana dotychczasowych dokonań, doświadczenia i aktywności w pracy zawodowej – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Jako samorząd powiatowy deklarujemy wsparcie inicjatyw mających na celu podniesienie bezpieczeństwa na terenie Powiatu Nowosądeckiego. Jestem przekonany, że nasza współpraca nadal będzie przebiegać z korzyścią dla rozwoju całego regionu.

W spotkaniu wzięli udział m.in.: Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Piotr Filipek, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec, burmistrzowie i wójtowie z Sądecczyzny oraz szefowie służb działających na terenie Powiatu Nowosądeckiego i pracownicy Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu.

Fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony