Stary Sącz odlicza dni do Festiwalu Biegowego

Chociaż festiwal dopiero we wrześniu już trwają przygotowania. Wszyscy cieszą się, że tak ważna i duża impreza sportowa pozostanie w regionie.

Stary Sącz będzie w tym roku jednym ze współgospodarzy Festiwalu Biegowego organizowanego na Sądecczyźnie już po raz dwunasty. Władze i mieszkańcy grodu św. Kingi już przygotowują się do przywitania biegaczy z całej Polski.

Centrum imprezy i Miasteczko Biegacza zostanie zorganizowane w Piwnicznej. Ale imprezy odbywać się będą na terenie wszystkich gmin, które podpisały deklarację. Fundacja Festiwal Biegowy jako organizator Festiwalu zamierza kontynuować biegi górskie na tych samych dystansach co w poprzednich latach. Festiwalowi już tradycyjnie będą towarzyszyły imprezy kulturalne i targi EXPO ze sprzętem dla biegaczy.

Na terenie naszego samorządu odbędzie się w tym roku maraton, u nas będzie też start półmaratonu i bieg na 10 kilometrów– mówi Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza.

Starosądecki samorząd ma już doświadczenie w organizacji imprez biegowych. Cieszy fakt, iż wśród starosądeckich radnych są tacy, którzy biegają wyczynowo już od wielu lat, stając na podiach nie tylko na naszym terenie.

Fot. FB

http://bit.ly/zglos-sie-po-flage

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony