Stawiamy na polskich turystów

Za niespełna dwa tygodnie w Krynicy odbędzie się „Conference & Expo Sądecka Turystyka/Turystyka Przyszłości”. Przygotowane są tematyczne dyskusje, spotkania, będą wręczane nagrody oraz bicie polskiego Rekordu Guinnessa w żonglowaniu ciężkimi kulami.

– Od trzech lat wydawane jest pismo „Odkryj Beskid Sądecki, które promuje nasz region w całej Polsce”, a dostępne jest dwa razy do roku w EMPiK-ach. – mówi Tomasz Michałowski Stowarzyszenie dla Miasta. – Teraz chcemy iść krok. Za pośrednictwem mediów zapraszamy wszystkich ludzi zajmujących się turystyką zawodowo, które pracują w tej branży, są nią zainteresowane na konferencję w Krynicy Zdrój. To ma być wymiana myśli i doświadczeń. To ma być impreza o charakterze cyklicznym. I już 12 grudnia odbędzie się w hotelu „Belmonte” pierwsza edycja „Conference&Expo”.

– Ta impreza to początek wydarzeń na wiele lat. – dodaje Konrad Rogoziński – współorganizator konferencji, wydawca pisma „Odkryj Beskid Sądecki”. Celem jest szeroko rozumiane łączenie samorządów ze światem biznesu, z organizacjami non profit, stworzenie środowiska wymiany myśli, doświadczeń i pomysłów. To ma pozwolić na wzniesienie prezentacji, promocji naszego regionu na inny, wyższy poziom. Jest wiele zagadnień czy problemów do rozwiązania, a mnie się wydaje, że mamy receptę na te bolączki. Jednym z problemów jest np. wykluczenie cyfrowe, zwłaszcza małych miejscowości. Na konferencji, po posiedzeniu komisji jedna z nich otrzyma dofinansowania na ten cel. To pozwoli na promowanie swojego regionu, na przyciągnięcie turystów. A warto dodać, że bardzo nam zależy na naszych rodakach, oczywiście zagraniczni goście też są mile widziani.

Jak dodaje Tomasz Michałowski Conference & Expo Sądecka Turystyka/Turystyka Przyszłości została podzielona na szczęść bloków tematycznych:

– Igrzyska Europejskie 2023

– Uzdrowiska

– Podsumowanie roku kobiet w turystyce

– Nowe technologie w marketingu miejsc

– Turystyka Rowerowa

– Świadomy Wellness Przyszłości.

Na zakończenie wydarzenia odbędzie się Gala Sądeckiej Turystyki podczas, której organizatorzy nagrodzą osoby, firmy oraz instytucje zaangażowane w rozwój turystyki na Sądecczyźnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony