Stowarzyszenie dla Sądeckiej Ziemi rusza z nowym projektem!

Stowarzyszenie dla Sądeckiej Ziemi całkiem niedawno opublikowało wspaniały film dotyczący Muzeum Sztuki Ludowej w Paszynie o wdzięcznym tytule “Cudze chwalicie – Paszyna nie znacie!” o którym pisalismy TUTAJ

Jak zostaliśmy poinformowani Stowarzyszenie szykuje już kolejną produkcję, dzięki której – jak sami mówią – “Przyczynimy się do lepszej znajomości regionu i kultury naszego regionu”.

Projekt “Między nami – Rytrzokami” ma za zadanie przybliżyć zespół folklorystyczny, który w ubiegłym roku obchodził swoje 10-lecie!  To będzie krótki film na temat ich działalności, historii i tego, dlaczego zdecydowali się ćwiczyć taniec i śpiew folklorystyczny, czemu nie hip-hop, jazz, balet? Czy kultura regionu jest dla nich ważna i wyjątkowa?

Dzieci opowiedzą o sobie, o swoich przygodach związanych z zespołem. Będzie to kolorowa, radosna i na pewno wyjątkowa produkcja filmowa, bowiem dzieci zawsze są najbardziej wdzięcznymi i szczerymi „aktorami”. Rytrzoki wystąpiły już w teledysku Czesława Mozila, co również warto podkreślić!

Wiadomo, że aby tradycja regionu była kontynuowana, muszą nią być zainteresowani młodzi ludzie, dlatego powstały film będzie ogólnie dostępny w sieci i miejmy nadzieję trafi do tysięcy odbiorców z regionu i nie tylko.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z planu filmowego i koncertu na zamku w Rytrze, w którym uczestniczyło Stowarzyszenie

źródło/fot.: Stowarzyszenie dla Sadeckiej Ziemi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony