Sukces nowosądeckiej szkoły Wing Tsun w Lublinie

W Lublinie odbyło się seminarium Wing Tsun Kung Fu prowadzone przez Si-Kunga Mádaya Norberta (9. st. mistrzowski IWTA, EEWTO) na które przyjechało kilkadziesiąt osób z całej Polski. W tym, po raz pierwszy uczniowie z Nowego Sącza, którzy pomyślnie zdali wymagający egzamin na wyższe stopnie uczniowskie. Podczas seminarium odbyły się także egzaminy na wyższe stopnie mistrzowskie w których swój 4 stopień mistrzowski uzyskała instruktorka szkoły w Nowym Sączu, Si-Mei Beata Kuźniarowska.

Szkoła sztuk walki i samoobrony Wing Tsun istnieje na mapie Nowego Sącza od października ubiegłego roku i jest jedyną szkołą Kung Fu w naszym mieście, w której można nauczyć się autentycznego systemu Wing Tsun.

Wing Tsun, czyli jedyny styl Kung Fu wymyślony przez kobietę, znany jest na całym świecie dzięki takim osobom jak Ip Man, Leung Ting i Bruce Lee. Wing Tsun wyróżnia się inteligentnym i praktycznym podejściem do walki, jednoczesnością obrony i ataku, oszczędnością wykonywanych ruchów oraz wykorzystaniem znajomości biomechaniki i anatomii ludzkiego ciała do pokonania potężniejszego od siebie przeciwnika.

Gratulujemy zdania na wyższe stopnie i życzymy dużo radości i wytrwałości w dalszej nauce Kung Fu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony