Święto Dzieci Gór w afrykańskich rytmach – fotogaleria

Kolejny dzień Święta Dzieci i Gór upłynął w afrykańskich rytmach. Gospodarzem wieczoru był zespół Mały Zbójnicek z Zębu. Później sądeckiej publiczności zaprezentowała się kenijska grupa Jambo Kids Production z Nairobi.

W lipcowy, festiwalowy wieczór dzieci z MAŁEGO ZBÓJNICKA przeniosły publiczność w czasie i przestrzeni – czytamy w programie ŚDG… W czasie, bo przedstawienie związane było z tradycyjnym majowym nabożeństwem, a w przestrzeni, bo znaleźliśmy się gdzieś na polanie Skalnego Podhala. Było zbieranie chrustu i kwiatków na wianki do święcenia. Były zabawy i gry, tańce i śpiewy. Tradycyjny zbójnicki i popis tańca na pnioku. Było jak zawsze bardzo podhalańsko.

Oczywiście publiczność z dużym zaciekawieniem czekała na koncert zespołu z Kenii i się nie zawiodła. Dzieci z Kenii pokazały w jaki sposób ich społeczność świętuje najważniejsze swoje wydarzenia. Publiczność zobaczyła życie kenijskiego plemienia, jak się cieszą, a wszystko to działo się w afrykańskich rytmach bowiem muzyką do ich nieustających tańców były tylko bębny i śpiew.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony