Szalony mecz na koniec sezonu – pożegnania

W ostatniej kolejce spotkań IV ligi Wschód Barciczanka pokonała „piwoszy” z Brzeska. Tak jak zapowiadano odbyło się też pożegnanie Macieja Korzyma oraz trenerów Mateusza Dwojaka i Pawła Zwolińskiego – wszyscy znaleźli się w Sandecji.

Barciczanka Barcice – KS Okocimski Brzesko 3:2 (3:2)

1:0 Maślejak 6, 2:0 Korzym 8, 2:1 Kubala 13, 2:2 Cięciwa 29, 3:2 Maślajek 39.

Żółte kartki: Zygmunt, Stanczak  Uryga x2

Czerwona kartka: Uryga 39 (za drugą żółtą kartkę)

Barciczanka: Mrózek – Bondale (46 Salamon), Białowodzki (28 Stanczak), Zawiślan, Krupa, Maślejak, Gryźlak, Korzym (75 Kościsz), Zygmunt, Oleksy, Łukasik.

Okocimski: Tysiak – Pitaś, Smulski, Cięciwa (80 Ciurus), Jawień (46 Boroń), Grochot (65 Kurek), Uryga, Okas (76 Włodek), Czerwiński, Kubala, Kuliszewski (84 Kozieł).

Mimo, że był to ostatni mecz sezonu 2022/2023 to emocji nie zabrakło. Zanim jednak odezwał się gwizdek sędziego rozpoczynający spotkanie na środku boiska w asyście piłkarzy, trenerów, działaczy piłkarskich prezes Barciczanki Paweł Cieślicki podziękował Maciejowi Korzymowi, Mateuszowi Dwojakowi oraz Pawłowi Zwolińskiemu za pracę w klubie. Był odznaczenia i prezenty. Pod koniec spotkania w szpalerze zawodników boisko opuścił Maciej Korzym.

Pierwsza połowa była szalona w wykonaniu piłkarzy obu zespołów. Pierwszy kwadrans to dominacja gospodarzy, którzy po szybkich akcjach objęli prowadzenie 2:0. Wydawało się, ze dalej będzie tylko przyjemnie. Tymczasem młodzi piłkarze z Brzeska, że potrafią grać. Zaczęli kontrować i zanim barciczanie się ocknęli już był remis. Po pół godzinie gospodarze znów zaczęli grać szybciej a efektem tego był gol Maślejaka i jak się okazało dający zwycięstwo. Po zmianie stron Barciczanka zdecydowanie przeważała, niestety piłkarze nie potrafili tego udokumentować kolejnymi golami. Dość powiedzieć, ale piłka po strzałach piłkarzy z Barcic dwa razy trafiła w słupek, tyle samo w poprzeczkę, nie licząc innych tzw stuprocentowych sytuacji. Jednak liczy się zwycięstwo i trzy punkty na koniec sezonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony