Szkoła Muzyczna I Stopnia w Rożnowie otrzymała imię Andrzeja Krupczyńskiego

Było podniośle, uroczyście, smutno, ale też radośnie, bo szkoła, której wiele lat dyrektorem był Andrzej Krupczyński – przedwcześnie zmarły, 29.03.22021 – otrzymała jego imię.

Zanim oficjalnie nastąpiło nadanie imienia, w kościele pw. Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika odbyła się msza święta podczas której poświęcono sztandar szkoły.

Podczas uroczystości w szkle dyrektor placówki Małgorzata Citak otrzymała z rąk przewodniczącego Rady Gminy uchwała o nadaniu szkole imienia Andrzeja Krupczyńskiego. Goście podczas swoich wystąpień podkreślali zasługi zmarłego, jego rolę w powstawaniu Szkoły Muzycznej I Stopnia. Jak powiedziała jedna z uczestniczek uroczystości dopiero teraz, kiedy ludzie zaczęli opowiadać o tym, co jej kolega ze studiów tutaj zrobił, zdała sobie sprawę z tego jak ważny dla gminy i kultury był Andrzej Krupczyński.

– Odejście Andrzeja to wielka strata nie tylko dla jego bliskich, ale również dla nas, mieszkańców Różnowa, Gródka, regionu – mówił wójt gminy Józef Tobiasz. – Kiedy 10 lat temu przyszedł do mnie i powiedział, że trzeba rozbudować placówkę miałem małe wątpliwości, czy się uda, bo koszty tego przedsięwzięcia były spore. Ale mnie przekonał i później razem działaliśmy, by tak piękny obiekt powstał. Tak, to jego zasługa, bo wyznaczał sobie cel i robił wszystko by do niego dotrzeć. Szkoła ma godnego patrona! Warto wiedzieć, że kiedy zaczynaliśmy było niewiele ponad 30 uczniów. Dzisiaj to 158 dziewcząt i chłopców oraz 27 nauczycieli. Dzisiaj mamy chór i orkiestrę. To też zasługa Andrzeja.

Trzecia część uroczystości to koncert. Na scenie wystąpił miejscowy zespół regionalny, grupa taneczna i oczywiście uczniowie Szkoły Muzycznej oraz absolwenci.

A, że Andrzej był człowiekiem wielu talentów świadczy jego życiorys. Był muzykiem, aktorem, dziennikarzem radiowym, twórcą kultury, wieloletnim dyrektorem GOK. To on wymyślił i prowadził m. in. Dni Jeziora Rożnowskiego. To dzięki niemu, jego znajomościom do Gródka przyjeżdżali znani polscy artyści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony