Szkolne praktyki w międzynarodowej firmie i jeszcze na tym zarabiają

Sześciu uczniów Zespołu Szkół w Starym Sączu (Branżowa szkoła I stopnia) kształci się w zawodzie operator obrabiarek skrawających realizując zajęcia praktyczne w firmie SGL Carbon w Nowym Sączu. Po zakończeniu kształcenia mogą tam również podjąć pracę. I tam właśnie odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych.

– Uczniowie mają dostęp do najnowocześniejszych maszyn i programów komputerowych – mówi Grzegorz Skalski, dyrektor Zespołu Szkół w Starym Sączu. – Otrzymują także wynagrodzenie, pakiet socjalny, możliwość odbywania praktyk w międzynarodowej firmie. Uczą się w komfortowych warunkach, każdy przy swoim stanowisku pracy i pod okiem fachowców. To bardzo dobra sytuacja dla młodych ludzi, którzy po trzech latach kształcenia są gotowi do podjęcia dobrze płatnej pracy.

Aby kształcić młodzież, firma powołała Centrum Szkolenia Praktycznego SGL Carbon tworząc osobną przestrzeń dla uczniów, w której mają wszystkie elementy i sprzęt niezbędny do zgłębiania wiedzy praktycznej. Młodzież przygotowuje się do wykonywania zawodu „operator maszyn obróbczych i CNC”, który należy obecnie do zawodów deficytowych i poszukiwanych na rynku pracy.

Fot: Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony