Tak nie można grać

Przegrana zespołu juniorów STK Wikar Nowy Sącz z pewnością jest przykrą niespodzianką. Sądeczanie powinni byli wygrać, ale nonszalancja i i dekoncentracja dały porażkę.

Liga juniorów U-17

VIII Kolejka

STK Wikar Nowy Sącz – MUKS 1811 Unia Tarnów 67:74 (22:9, 10:14, 22:19, 13:32)

Sędziowali: Mariusz Nowacki i Anna Orzeł.

STK Wikar: Szymon Opoka 22 (5×3), Konrad Michalik 15 (1×3), Kacper Kogut 13 (1×3), Bartłomiej Michalik 6, Igor Golubov 6, Maciej Pięta 3 (1×3), Bartosz Florkowski 2, Antoni Tokarczyk, Mikołaj Wicher.

Unia: Kacper Maziarz 30, Szymon Kubaka 13, Szymon Skowron 11, Szymon Hajdo 6, Nikodem Badełek 6, Rodion Plekhanov 6, Szymon Witek2.

Po pierwszej kwarcie wydawało się, że rywali czeka pogrom. Wygrana 22:9 wskazywała na taki wynik. Tymczasem druga część meczu pokazała, że tarnowianie ani myślą odpuścić. Do przerwy zespół STK Wikar prowadził 32:23. Po zmianie stron sądeczanie poprawili grę w obronie wygrywając trzecią kwartę. Wydawało się, że wynik 54:42 daje spokój. Do gry wkradła się nonszalancja, niedokładne podania i takie same rzuty. Zespół z Tarnowa w czwartej kwarcie zagrał bardzo agresywnie w obronie co przełożyło się na niecelne trafienia oraz rzuty osobiste. I właśnie ten ostatni element spowodował porażkę. Dość powiedzieć, ale w całym meczu sądeczanie przestrzelili aż 23! rzuty osobiste.