Termomodernizacja szkoły za ponad 5 milionów złotych!

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy Zdrój trwa termomodernizacja całego budynku szkoły. Prace mają się zakończyć jeszcze w tym roku.

– To kolejna inwestycja w poprawę bazy oświatowej w szkołach prowadzonych przez Powiat Nowosądecki – mówi starosta Marek Kwiatkowski, który oglądał postępy prowadzonych robót. – Chcemy, aby każdy z budynków był nie tylko funkcjonalny dla użytkowników, ale też generował mniejsze koszty, a po zakończeniu termomodernizacji na pewno tak będzie. Ta termodernizacja to spore wyzwanie bowiem roboty ruszyły niedawno i muszą się zakończyć w tym roku.

Całkowita wartość inwestycji to prawie 5,5 mln zł. Projekt obejmuje wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, ocieplenie budynku, kapitalny remont kotłowni wraz z wymianą kotów centralnego ogrzewania, instalacji c. o., oświetlenia. Ponadto na budynku zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna.

– Bardzo dziękuję staroście, który od samego początku zabiegał o środki na tę inwestycję i dostrzegł potrzebę modernizacji i rozwoju placówki – mówi Maria Aleksander – Pisz, dyrektor szkoły. – Prace ekip budowlanych zaplanowaliśmy w ten sposób, aby nie zakłócały procesu nauczania.

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu „Poprawa efektywności energetycznej budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju”, a współfinansowanie pochodzi ze środków UE w ramach RPO WM na lata 2014-2020, w wysokości 90% kosztów kwalifikowanych – 4 860 955,64 złotych.

Fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony