Tłumy na otwarciu sezonu turystycznego na Prehybie!

Ponad tysiąc osób rozpoczęło w niedzielę (23.04) sezon turystyki górskiej. Członkowie PTTK z Małopolski i turyści z różnych regionów naszego kraju spotkali się na Przehybie, skąd rozciągał się piękny widok na Tatry. Na szczycie był obecny starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, pod którego patronatem odbywała się ta impreza, był też członek Zarządu Powiatu Marian Dobosz.

Po rejestracji i odwiedzinach na stoisku “Sądeckie zaprasza” przygotowanym przez pracowników Biura Promocji Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu na czele z sekretarz Powiatu Justyną Tokarczyk, została odprawiona msza święta. Później odbyły się spotkania przy ognisku i wędrowanie po szlakach. Stoisko “Sądeckie” cieszyło się sporym zainteresowaniem – można było tutaj, po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi na pytanie, wygrać atrakcyjne nagrody. Pytania dotyczyły oczywiście atrakcji znajdujących się na Sądecczyźnie.

Starosta Marek Kwiatkowski wraz z posłem Patrykiem Wichrem wręczył puchary dla najliczniejszej grupy PTTK, która przybyła na Przehybę oraz dla najmłodszego i najstarszego uczestnika spotkania.

– Bardzo się cieszę, że tak liczna grupa turystów przybyła dzisiaj na Przehybę – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Turystyka górska to wspaniała forma wypoczynku, ale też aktywności fizycznej i obcowania z przyrodą. Wszelkie trudy wędrówki wynagradzają nam widoki na piękną Sądecczyznę. Zapraszam wszystkich do wędrowania po tych szlakach!

Spotkanie zostało zorganizowane przez PTTK oddział Beskid w Nowym Sączu, Oddział PTTK w Krakowie i Tarnowie, a odbywało się pod patronatem: marszałka województwa małopolskiego, prezesa Małopolskiej Organizacji Turystycznej i starosty nowosądeckiego.

Fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony