To będzie „Perła” festiwali biegowych

Dzisiaj (11.06) w Pijalni Głównej w Krynicy podpisano porozumienie i umowę, którą podpisał Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskieg z organizatorem Europejskiego Festiwalu Biegowego, Fundacją „Na Ratunek”. Dzięki temu wydarzenie na stałe zagości w kalendarzu najlepszych imprez biegowych w kraju i Europie.

Partnerem głównym EFB jest Województwo Małopolskie. – Cieszę się, że to właśnie tu w mieście Kiepury i Nikifora odbędzie się Europejski Festiwal Biegowy. – mówił marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski. – Jestem przekonany, że bogata oferta festiwalowych atrakcji sprawi, że w wydarzeniu wezmą udział zarówno zawodowi sportowcy jak i całe rodziny, które będą kibicować swoim faworytom podczas całych zawodów. Bardzo się cieszę, że operatorem festiwalu jest Fundacja z naszego regionu. To wydarzenie będzie przygotowaniem do Igrzysk Europejskich, a właśnie tutaj odbędzie się wiele konkurencji. Festiwal będzie okazją do promocji Małopolski, Krynicy i Sądecczyzny.

– Festiwal Biegowy odbędzie się w pierwszy weekend września (3-5.09). – dodał prezes Fundacji „Na Ratunek” Sławomir Konopka. – Będzie wiele biegów i atrakcji, dla wszystkich, dlatego liczymy na rodziny. Mam nadzieję, że zawodnicy i ich najbliżsi będą się znakomicie się bawić. Jestem przekonany, że ten festiwal będzie „Perłą” festiwali biegowych w Polsce i Europie. Obecnie na liście startowej mamy już blisko 1000 sportowców. Dla uczestników mamy dziewięć biegów o zróżnicowanym poziomie trudności poprowadzonych przez najpiękniejsze widokowe trasy Beskidu Sądeckiego i Beskidu Niskiego. Będa spotkania z czołowymi biegaczami z Polski i zagranicy. Bedą warsztaty i prelekcje prowadzone przez specjalistów z różnych dziedzin oraz cała gama atrakcji – nie tylko dla miłośników biegów górskich.

Każdy – od profesjonalisty do malucha, który zaczyna swą przygodę z bieganiem znajdzie coś dla siebie. Będzie bieg „Deptak Challenge” dla dzieci i młodzieży, „Małopolska Rekordowa Dycha”, „Słotwiny Arena” (20 km) ze spektakularną ścieżką widokową w koronach drzew, czterdziestokilometrową trasę, której patronem jest Nikifor (EFB 40 km – „Powrót Nikifora”) oraz sześćdziesiątkę wspaniałego tenora Kiepury (60 km – „Aria Kiepury”). Nie zabraknie też trasy dla najtrwadszych, czyli liczącą 100 kilometrów i wyjątkowo trudną „Krynicką Setkę”.

Swój udział w Festiwalu potwierdzili czołowi zawodnicy biegów górskich i ultra z kraju i zagranicy. Ambasadorem Europejskiego Festiwalu Biegowego został wielokrotnie nagradzany i znany na całym świecie, reprezentant Polski Marcin Świerc, który powiedział, że bardzo się cieszy, że taki festiwal się odbędzie. – Jestem przekonany, że będzie to splendor dla Małopolski. Cieszę się, że będzie 100 km. Ja już się przygotowuję, do start, a wiem, że koledzy, którym zarekomnedowałem udział w festiwalu, też już się przygotowują.

Burmistrz Krynicy Piotr Ryba stwierdził, że ta impreza jest skazana na sukces. – Jest bardzo dobry organizator, są podpisane umowy, ale chciałbym dodać, że już od wielu tygodni pracujemy pod Górą Parkową, by to wydarzeniem stało się prawdziwą, sportową „Perłą”.

Głównym Partnerem Festiwalu jest Małopolska, a Patronem Honorowym Witold Kozłowski, marszałek województwa małopolskiego. Za organizację wydarzenia odpowiada Fundacja „Na Ratunek” w partnerstwie z Burmistrzem Krynicy-Zdroju i Uzdrowiskiem Krynica-Żegiestów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony