To już 125 lat Szkoły Podstawowej nr 8 w Nowym Sączu

Za nami obchody jubileuszu 125-lecia Szkoły Podstawowej nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Władysława Jagiełły w Nowym Sączu. Na tę okazję przygotowano ciekawy i różnorodny program obchodów. Od mszy  świętej po spektakl historyczno-muzyczny i sport.

– Jubileusz szkoły był znakomitą okazją do spotkań z ludźmi, którzy w przeszłości tworzyli tę szkołę oraz tych, którzy nas wspierają. Na scenie mogliśmy symbolicznie docenić naszych przyjaciół i członków Jagiełłowej Rodziny – powiedziała Beata Kozieł, dyrektor SP nr 8 w Nowym Sączu. – Oczywiście był okolicznościowy tort, długie rozmowy i wspomnienia. Natomiast mecz siatkówki przypomniał nam wszystkim, że sport w naszej szkole zawsze był ważny. Dzięki nauczycielowi WF i trenerowi siatkówki możemy się chwalić wychowankami, którzy osiągnęli wysokie wyniki. Dziękuję i gratuluję wszystkim.

Szkoła może się pochwalić wieloma osiągnięciami sportowymi, mimo że hala sportowa przypomina bardziej większą salę lekcyjną. Z tych też względów mecz siatkówki zawodników podzielonych na tych co urodzili się w XX wieku oraz tych co przyszli na świat w XXI. Spotkanie mimo, że towarzyskie było bardzo zacięte.

Zespół XX – Zespół XXI 2:1 (15:13, 13:13 16:14)

Sędziował: Krzysztof Pierzchała.

Zespół XXI: Maciej Nowowsiak, Adrian Bednarek, Łukasz Kostrzewa, Fabian Rokita, Dawid Waligóra, Bartłomiej Szyszka,  Maciej Kucharski

Zespół XX: Damian Kogut, Piotr Macheta,, Robert Król, Andrzej Potoniec, Mateusz Szlachcic, Krzysztof Luberda, Tomasz Dylowicz.

– Przede wszystkim dziękuję zawodnikom, którzy przyjechali do Nowego Sącza, a część z nich musiała brać urlopy w pracy czy klubie – mówił trener Leszek Macheta. – Oczywiście były emocje i wzruszenie. A sam mecz okazał się ciekawy, stojący na wysokim poziomie. Nikt nie odpuszczał, każdy chciał wygrać. Za swoją postawę siatkarze otrzymali ogrom braw. Dziękuję jeszcze raz wszystkim!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony