To już dzisiaj – zlot zabytkowych pojazdów w Miasteczku Galicyjskim

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu we współpracy z Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego i Stowarzyszeniem Miłośników Pojazdów Zabytkowych GALICYA zaprasza na „XV Zlot Zabytkowych Pojazdów”. Będzie to nie lada gratka dla wszystkich miłośników i kolekcjonerów zabytkowej, polskiej i zagranicznej motoryzacji!

W pierwszym dniu Zlotu uczestnicy wzięli udział w rajdzie indywidualnym, wyznaczoną trasą z Miasteczka Galicyjskiego do Krynicy Zdroju. Po wizycie na krynickim deptaku załogi zlotowe wyruszyły na teren partnera Zlotu – Ośrodka Słotwiny Arena, gdzie w godzinach popołudniowych można było z bliska przyjrzeć się wszystkim modelom pojazdów uczestniczących w Zlocie.

W niedzielę 6 sierpnia w Miasteczku Galicyjskim na płycie rynku rozpocznie się prezentacja blisko 70 zabytkowych pojazdów. Wydarzenie zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród miłośników motoryzacji, ale również mieszkańców regionu i turystów z całej Polski.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie Maciej Wisławski – najbardziej utytułowany i najpopularniejszy polski pilot rajdowy. Sympatycy miniatur samochodów będą mogli obejrzeć specjalną wystawę prywatnej kolekcji modeli pojazdów retro Romana Jaskółki. Dla najmłodszych tradycyjnie „Strefa Małego Zlotowicza” z mnóstwem atrakcji. Wydarzeniu będzie towarzyszyć mieszanka muzyki bluesowo-rockowej w wykonaniu Macieja Kłeczka wraz z przyjaciółmi.

Parada wszystkich załóg zlotowych wyruszy na ulice Nowego Sącza i przejedzie ul. Lwowską, przez Rynek i Aleje Wolności, by ulicą Królowej Jadwigi i ulicą płk. W. Beliny-Prażmowskiego wrócić do Miasteczka na uroczyste zakończenie Zlotu.

PROGRAM XV ZLOTU ZABYTKOWYCH POJAZDÓW:

6 sierpnia – niedziela

MIASTECZKO GALICYJSKIE W NOWYM SĄCZU

10.00 – 15.00/15.30 – 18.00

  1. prezentacja pojazdów na rynku w Miasteczku Galicyjskim;
  2. konkursy dla publiczności;
  3. Strefa Małego Zlotowicza (animacje dla dzieci malowanie twarzy, dmuchańce firmy BABYFUN; słodkości firmy PANDALODA; Alpakowe Zoo El Salvador; „Zostań małym policjantem” – stoisko edukacyjne Miejskiej Komendy Policji w Nowym Sączu; stoisko edukacyjne Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu; kolorowanie farbami Volkswagena Transportera T4)

11.00 GOŚĆ SPECJALNY XV ZLOTU ZABYTKOWYCH POJAZDÓW – MACIEJ WISŁAWSKI

11.00 – 15.30 koncert zespołu pn. „MACIEJ KŁECZEK I PRZYJACIELE” w pięciu odsłonach

12.00 otwarcie wystawy prywatnej kolekcji MODELI POJAZDÓW RETRO Romana Jaskółki (Galeria Paszyńska)

15.00 – 15.30 KOROWÓD POJAZDÓW ULICAMI NOWEGO SĄCZA

16.00 – 16.30 PODSUMOWANIE XV ZLOTU ZABYTKOWYCH POJAZDÓW

  • ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i dyplomów;
  • losowanie nagrody dla publiczności.
  • Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony