To już koniec! Forum Ekonomiczne opuszcza Krynicę – Zdrój

Forum Ekonomiczne było jednym z największych wydarzeń organizowanych na sądeckiej ziemi. Po 28 latach przeniesie się jednak z Krynicy-Zdrój do Karpacza. W oświadczeniu organizatorów możemy przeczytać iż zmiana musiała nastąpić ze względu braku porozumienia z władzami miasta Krynicy

źródło: https://www.forum-ekonomiczne.pl/

Niewątpliwie Dolny Śląsk ma teraz wielkie powody do celebrowania tej decyzji. Do tej pory nasz region podczas Forum gościł osobistości z ponad 60 krajów, a byli to między innymi politycy, prezydenci i premierzy, biznesmeni, przedstawiciele kultury i nauki nie tylko z krajów europejskich, ale i całego świata.

“Każda impreza która została przeniesiona z Krynicy, m.in. Forum Ekonomiczne pozbyła miasta prestiżu, reklamy oraz możliwości dodatkowych dochodów. Krynickie przedsiębiorstwa to przecież ok 80% turystycznych biznesów. Moim zdaniem każdy miał okazję zarobić na gościach przebywających w czasie Forum tj. Hotelarz, Restaurator, Sklepikarz czy Taksówkarz. Tak, więc moim zdaniem więcej stracimy niż zyskamy.” komentuje ten fakt Aneta Ginter, właścicielka Biura Podróży MAXIM Krynica.

Jest to niewątpliwie wielce przykra informacja. Tegoroczne Forum byłoby wspaniałą okazją do odbudowania, chociaż w niewielkim ułamku, naszego regionu ze spustoszenia jakie zasiała pandemia koronawirusa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony