To już koniec wakacji, czekają na uczniów

Do zakończenia tegorocznych wakacji zostało już tylko kilka dni, a niektórzy liczą już godziny. Lipiec i sierpień nie był jednak czasem wolnym w szkołach. W ZS w Marcinkowicach dzięki ciężkiej pracy wszystko jest gotowe na przyjęcie uczniów w internacie!

– Zgodnie z obecnymi wymogami została zamontowana winda, drzwi przeciwpożarowe i wiele innych elementów mających zapewnić komfort i bezpieczeństwo uczniom – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – W internacie nie zabraknie jadalni, miejsca do nauki i spędzania wolnego czasu. Obiekt prezentuje się naprawdę pięknie i z pewnością spodoba się uczniom. Młodzież będzie mieszkać w pokojach 1-, 2- i 3-osobowych. Obiekt jest też przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

– Wokół szkoły są tereny zielone, a niebawem zostanie otwarta hala sportowa ze strzelnicą. Uczniowie z klas mundurowych będą więc mieli miejsce do ćwiczeń i odpoczynku – dodaje dyrektor szkoły Iwona Sikorska.

Modernizacja drugiego piętra w budynku szkoły kosztowała ponad 3,5 miliona złotych. Pokoje są już umeblowane, łazienki gotowe, podobnie jak jadalnia i winda – nowy Internat w Zespole Szkół w Marcinkowicach czeka na uczniów. 51 miejsc dla młodzieży znajduje się na drugim piętrze budynku szkoły – przed laty właśnie w tym miejscu funkcjonował internat.

Wykonawcą prac była firma Kazbud z Cieniawy.

Fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony