Trafił do aresztu, bo znęcał się nad matką. Grozi mu do 5 lat więzienia

Sądeccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który znęcał się nad swoją matką. Decyzją sądu agresywny 41-latek został odizolowany od pokrzywdzonej i tymczasowo aresztowany na dwa miesiące.

41-letni mieszkaniec Nowego Sącza od stycznia br. znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją 74-letnią matką. Podczas ostatniej awantury na miejsce zostali wezwani sądeccy policjanci, którzy zatrzymali agresywnego mężczyznę i przewieźli go do sądeckiej komendy. 41-latek usłyszał zarzut znęcania się nad członkiem najbliższej rodziny. Ponadto policjanci zwrócili się z wnioskiem do prokuratury, by ta wystąpiła do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania, aby odizolować matkę od agresywnego syna. Sąd przychylił się do tego wniosku i jego decyzją mieszkaniec Nowego Sącza najbliższe dwa miesiące spędzi za kratkami, gdzie poczeka na wyrok. Za przestępstwo znęcania nad rodziną grozi mu do 5 lat więzienia.

Warto pamiętać, że brak reakcji na przemoc w rodzinie, to ciche przyzwolenie. Nie zostawiajmy pokrzywdzonych samych z tym problemem. Każdy, kto był świadkiem takiego zachowania, powinien działać, bo przemoc domowa to zjawisko, które się nasila, a szybka reakcja może wiele zmienić – uświadomić ofiarę, ograniczyć poczucie bezkarności agresora i dalszy rozwój konfliktu. Jest wiele instytucji, w tym Policja, które w takich sytuacjach zawsze służą pomocą. Z funkcjonariuszami można skontaktować się na różne sposoby – dzwoniąc na numer alarmowy 112 w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, korzystając z aplikacji mobilnej „Alarm 112”, aplikacji „Moja Komenda” lub platformy „Policja e-usługi”Osoby chcące uzyskać fachową poradę mogą skorzystać z Policyjnego Telefonu Zaufania dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie (tel. 800 120 226, czynny w dni robocze w godzinach 09:30-15:30) obsługiwanego przez policjantów z Biura Prewencji KGP lub zadzwonić na całodobowy numer Ogólnopolskiego Telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” (tel. 800 120 002).

Jeśli doznajesz przemocy w rodzinie, nie obawiaj się skorzystać z wymienionych wyżej form pomocy. Skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji, dzielnicowym lub powiadom odpowiednie służby.

Jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie, nie pozostawaj obojętny. Powiadom służby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony