Tragiczny finał akcji „Znicz” na Sądecczyźnie

3 wypadki, 38 kolizji, 3 osoby ranne i 3 ofiary śmiertelne – to bilans pięciodniowej akcji „Znicz” na Sądecczyźnie. W czasie listopadowej zadumy i refleksji pamiętajmy, że za tą statystyką kryje się cierpienie i ludzkie tragedie…

Trwająca od 29 października do 2 listopada br. policyjna akcja „Znicz” była czasem wytężonej służby dla wielu sądeckich policjantów. Wszystko po to, by pomóc mieszkańcom oraz osobom, które w tym czasie przyjechały na Sądecczyznę, bezpiecznie dotrzeć do miejsc pochówku bliskich. Podobnie jak w poprzednich latach, w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacyjnych Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego pojawiła się znacznie większa niż na co dzień liczba policjantów, których głównym zadaniem było zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu w rejonie cmentarzy. Ponadto w ramach akcji „Znicz” m.in. cmentarze i rejony do nich przyległe, były patrolowane przez policjantów wspólnie ze strażnikami miejskimi i gminnymi, a dodatkowo przez nieumundurowanych funkcjonariuszy.

Podczas pięciu dni policyjnej akcji „Znicz 2021″ (od 29.10 do 2.11 br.) na Sądecczyźnie doszło do 3 wypadków drogowych i 38 kolizji, w wyniku których 3 osoby zostały ranne, a 3 zmarły. Do najtragiczniejszego w skutkach zdarzenia doszło 2 listopada br. w miejscowości Bilsko, gdzie na drodze krajowej nr 75 zderzyły się dwa pojazdy – samochód marki Renault Trafic i ciągnik siodłowy marki Scania z naczepą. W wyniku poniesionych obrażeń na miejscu zmarły dwie osoby, a kolejna w szpitalu.

Podczas działań policjanci ujawnili też 10 kierujących, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu oraz zatrzymali 2 prawa jazdy kierowcom, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h.

źródło/fot.: KMP Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony