Tragiczny wypadek w Starym Sączu – Aktualizacja

fot. KMPSP w Nowym Sączu

W niedzielę 14 marca br. około godz. 18:50 na drodze krajowej nr 87 – obwodnicy  Starego Sącza – doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch samochodów forda i seata.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący fordem podczas wyprzedzania zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka seatem.  Seatem jechał sam kierujący natomiast fordem podróżowały cztery osoby. Dwie nastolatki w wieku 17 i 18 lat – pasażerki forda – w wyniku poniesionych obrażeń zmarły. Trzeci pasażer forda – 19-letni Sądeczanin –  z ciężkimi obrażeniami ciała śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala w Krakowie.  Do szpitala również z obrażeniami ciała został przewieziony kierujący seatem 57- letni mieszkaniec Sądecczyzny oraz 22- letni Sądeczanin, który kierował fordem. Kierujący zostali przebadani na zawartość alkoholu w organizmie – byli trzeźwi.
Przez wiele godzin na miejscu prokurator z Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu,  policjanci z Zespołu Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz biegły sądowy  z zakresu ruchu drogowego prowadzili oględziny. Wykonano  dokumentację fotograficzną,  zabezpieczono ślady, ustalono świadków. Na czas wykonywanych czynności, droga krajowa nr 87 w Starym Sączu była całkowicie zablokowana. Zorganizowany został objazd na który kierowali policjanci.
Dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w  toku śledztwa Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu.
– poinformowała podkomisarz Justyna Basiaga, Oficer Prasowy KMP w Nowym Sączu

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Niestety za kierownicą wystarczy zaledwie chwila nieuwagi by doszło odo tragedii. Pamiętajmy, że przepisy ruchu drogowego, znaki drogowe, ograniczenia prędkości są po to by się do nich dostosować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony