Trudno w to uwierzyć – Odszedł Tadeusz Pietrzak

Ta informacja była bardzo niespodziewana – 6 grudnia zmarł Tadeusz Pietrza, dziś odbył się Jego pogrzeb. Był nie tylko znany w świecie sportu sądeckiego Tadeusz Pietrzak jako działacz i trener. Był także sportowcem, lekkoatletą – skoczkiem w wzwyż, ale również biegał na 400 m, w WCKS Dunajec Nowy Sącz.

Tadeusz Pietrzak to wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Samochodowych w Nowym Sączu. Wybitny lekkoatleta – skoczek wzwyż. Pierwszy Sądeczanin, który pokonał wysokość 2 m w tej dyscyplinie sportu. Absolwent AWF Kraków, późniejszy pracownik zakładu lekkiej atletyki na tej uczelni. Wieloletni wykładowca Instytutu Kultury Fizycznej PWSZ w Nowym Sączu.

Był bardzo zaangażowany w powstanie PWSZ, a zwłaszcza Instytutu WF. Bolało Go, że budując boisko piłkarskie, nie przewidziano 4 torów do biegania, a przecież kiedyś tu były. Ale cieszył się ogromnie, że jest obiekt sportowy z halą, basenem, siłownią…

Był wychowawcą wielu pokoleń nauczycieli wychowania fizycznego. Zasłużony trener królowej sportu w MKS Beskid Nowy Sącz.

Odszedł od nas kolejny zasłużony sportowiec, nauczyciel i trener. Cześć Jego pamięci!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony