Trwa 13. Hill Climb Limanowa

U stóp Beskidu Wyspowego, na urokliwej Limanowszczyźnie trwają zmagania w ramach jednej z najważniejszych polskich imprez w sportach motorowych. 13. Wyścig Górski Limanowa – Przełęcz nad Ostrą to 6 runda Mistrzostw Europy FIA w wyścigach górskich oraz w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski. Swój udział na starcie wyścigu potwierdzili najszybsi kierowcy Starego Kontynentu, a rywalizacji, z bliska, przyglądał się wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

113 kierowców z 12 państw stanęło łącznie na starcie wyścigu organizowanego w Limanowej. Kibice,  w ramach 6 rundy ME FIA  w wyścigach górskich mogli obejrzeć zmagania 12 bolidów z czołowych europejskich drużyn, na czele z trzykrotnym Mistrzem Europy Christianem Merli – rekordzistą trasy.

 – To niesamowite móc oglądać jednych z najszybszych kierowców na świecie właśnie tutaj w  Limanowej. Ich umiejętności to często wzór do naśladowania dla kierowców. Musimy jednak pamiętać, że to wyścig i rywalizacja sportowa, której nie może być na ulicach naszych miast i miejscowości. Jesteśmy użytkownikami ruchu drogowego, którego przepisów musimy przestrzegać, albowiem najważniejsze jest bezpieczeństwo. Słowa uznania należą się organizatorom tego wydarzenia, które z roku na rok przyciąga do naszej Małopolski coraz większą rzeszę kibiców – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita, który z rąk starosty limanowskiego Mieczysława Urygi i wicestarosty Agaty Zięby odebrał statuetkę „Przyjaciel powiatu Limanowskiego”.

Trasa w Limanowej mierzy 5493 metry i jako jedna z dwóch w Polsce, posiada homologacje PZM bez ograniczeń kategorii i grup. Dzięki temu kibice mogą  na niej oglądać pojazdy wyścigowe i bolidy podobne do Formuły 1. Dzięki zaangażowaniu władz lokalnych udało się przystosować drogę powiatową K1609 Limanowa – Kamienica do tego typu zawodów, co bezpośrednio przyczyniło się do podniesienia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zamontowane podwójne bariery obecnie ratują życie ludzkie na krętym, górskim odcinku tej trasy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony