Trwa Bonaventura 2023, czyli coś dla podróżników

W Centrum Kultury im. Ady Sari w Starym Sączu trwa XI Festiwal Bonaventura 23’. Jak się można było spodziewać wszystkie miejsca dla widzów złaknionych opowieści o podróżniczych przygodach są zajęte.

– Cieszę się widząc jak wielu ludzi chce zobaczyć i posłuchać tych, którzy odważyli się spełniać swoje podróżnicze marzenia – opowiadał dyrektor CKiS Wojciech Knapik. – W piątek mogliśmy zobaczyć film z niesamowitej podróży na rowerach w Karpatach Rumuńskich. Oglądając film momentami zapierało dech w piersiach. Była także piękna opowieść o wspinaniu w górach, czyli „Ściany Yosemite” o czym opowiadała Karolina Ośka. Ale było też bardzo wzruszająco. Oto Wiktoria Kotwicka, która z różnych przyczyn nie miała okazji poznać swoje ojca, ruszyła jego śladami w Ameryce Południowej. Jej podróż trwała 2 lata. To także Zdziuch Rabenda, który na Teneryfie mieszka w jaskini, itd., itd. To wszystko można zobaczyć i usłyszeć na naszym festiwalu.

Dzisiaj, sobota, program jest bardzo bogaty, pierwsze spotkanie już o godz. 11.00. Będzie o Kanadzie, Chinach, Laosie…Warto zawitać do Starego Sącza.

Program

SOBOTA 1 kwietnia 2023

BLOK B 11:00 – 16:00

Kaja Cyganik „Kanada, eh? – najlepszy kraj do życia z perspektywy emigrantki”

Piotr Wnuk „Animizm oraz ludowe zwyczaje i przesądy rdzennej ludności Laosu” film REEL ROCK 16 „Big Things to come”, (USA, 21 min)

Magdalena Konik „Mieszkając z tuszeckimi góralami”

Karolina Kania „Nowa Kaledonia – zostanie przy Francji czy wybije się na niepodległość?”

BLOK C 16:30 – 21:30

Małgorzata Kluch i Kacper Rosiak „Chiny mniej oczywiste, czyli Państwo Środka z perspektywy nauczycieli j.angielskiego”

Marcin Korzonek „Rowerem na 6000 m w Chile” film REEL ROCK 16 „Bridge Boys”, (USA, 28 min)

Dagmara i Leszek Jureccy „Sokotra – smocza karawana” Małgorzata Lebda, Rafał Siderski „Czytanie wody – biegowe 1113 km wzdłuż Wisły”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony