Trwa Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2022 roku

Rozpoczął się pierwszy etap głosowania w jubileuszowej XX edycji Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2022 roku. Samorządy, kluby oraz kibice zgłosili 80 sportowców, wśród, których są reprezentanci kilkunastu dyscyplin m. in. siatkówki, koszykówki, piłki nożnej męskiej i żeńskiej, saneczkarstwa, boksu, kickboxingu, karate, MMA, kolarstwa, tenisa ziemnego, wspinaczki sportowej, jeździectwa, lekkoatletyki, sportów motorowych, narciarstwa, rugby oraz biegów.

Każdy ze sportowców będzie miał przyporządkowany inny numer wg. wzoru:

numer 72480

treść: TYP.SR x1,2,3 itd.

Zasady głosowania oraz pełny regulamin dostępne są na stronie www.dlamiastans.pl w zakładce SPORTOWIEC2022.

Wyniki głosowania są dostępne on-line na stronie:

Mateusz Drzyzga – kierowca wyścigowy, który w mijającym roku zdobył tytuł Mistrza Polski – Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski klasa 5b oraz tytuł wice Mistrzostwo Polski – Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski klasa FWD. TYP.SR.1

Daniel Bociański reprezentujący klub Golden Team Nowy Sącz walczył przed 90 tysiącami kibiców w Londynie a jego rywalem był Tommy Fury przyrodni brat Taysona.. To jedna z największych gal w historii. Daniel przegrał 6 rundową walkę na punkty, ale pokazał się z dobrej strony. Trenerem Daniela jest Jerzy Galara. TYP.SR.2

Dariusz Popiela podczas 74 Mistrzostw Polski rozgrywanych na Torze Kajakowym Kolna w Krakowie zdobył swój 10 indywidualny tytuł Mistrza Polski w konkurencji K1. TYP.SR.3

Klaudia Zwolińska zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata Seniorów w konkurencji drużynowej podczas zawodów w Augsburgu, płynąc w zespole z Dominiką Brzeską. Klaudia Zwolińska wywalczyła również srebrny medal Pucharu Świata w konkurencji K-1 extreme slalom. Wywalczyła także indywidualny tytuł Mistrzyni Polski w konkurencji K-1 kobiet oraz indywidualny srebrny medal w konkurencji C-1 kobiet! TYP.SR.4

Gabriela Migda – 18 letnia Sądeczanka została Mistrzynią Świata w kickboxingu! Podczas odbywających się w Włoszech Mistrzostw Świata Kadetów i Juniorów sądeczanka walcząca w kategorii do 52 kg w wersji full contact pokonała w finałowym pojedynku reprezentantkę Turcji. Uczennica VI. Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu Gabriela Migda nie miała sobie również równych na krajowym podwórku i ponownie zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w kickboxingu. Gabriela trenuje w klubie UKS Evan Nowy Sącz. TYP.SR.5

Agnieszka Skalniak-Sójka po doskonałym sezonie, w którym odniosła 14 etapowych zwycięstw podpisała nowy kontrakt i dołączy do zespołu Canyon, który należy do najlepszych na świecie drużyn i będzie się ścigać w największych światowych imprezach.

Kolarka z Żegiestowa do tej pory rywalizowała w barwach ATOM Deweloper Posciellux.pl. W 2022 roku wygrała m.in. klasyfikację generalną czteroetapowego Giro Toscana we Włoszech. Agnieszka zwyciężyła również w klasyfikacji generalnej III edycji Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Kobiet „Princess Anna Vasa Tour” w Golubiu-Dobrzyniu a także wyścigu dookoła Belgii – Lotto Belgium Tour! Kolarka z Sądecczyzny – również na krajowym podwórku była bezkonkurencyjna zdobywając trzy złote medale. Zdobyła tytuł mistrzyni Polski elity kobiet w indywidualnej jeździe na czas oraz złoty medale w drużynie oraz w parach. TYP.SR.6

Paweł Zygmunt, hokeista, napastnik reprezentacji Polski, zawodnik czeskiego ekstraligowego HC Verva Litvinov. Paweł Zygmunt pochodzi ze znanej sportowej rodziny. To syn sędzi i działaczki hokeja na lodzie Katarzyny Zygmunt oraz olimpijczyka, panczenisty Pawła Zygmunta. Ukończył Szkołę Mistrzostwa Sportowego PZHL w Sosnowcu. Jest wychowankiem KTH Krynica. Paweł “Zigi” Zygmunt, reprezentant polskiej kadry narodowej zdobył gola na inaugurację turnieju hokejowego seniorów w MS Dywizji

1B w Tychach.TYP.SR.7

Katarzyna Kawa-tenisistka z Krynicy, dzięki wysokiemu rankingowi w lipcu kiedy w rankingu WTA plasowała się na 134. pozycji w singlu, zaś w deblu na 85. miejscu. W czerwcu Katarzyna Kawa znalazła się wśród najlepszych rakiet tenisowych świata i zagrała w Wimbledonie 2022. TYP.SR.8