Turniej “Beskid Cup” w Starym Sączu

Dziesięć drużyn z Polski, Ukrainy, Litwy i Słowacji rywalizowało o puchar starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego w międzynarodowym turnieju “Beskid Cup” w Starym Sączu. Najlepsza okazała się reprezentacja Słowacji. Drugie miejsce zdobyła drużyna Stali Rzeszów, trzecie przypadło w udziale Sandecji Nowy Sącz.

Na boisku Sokoła Stary Sącz młodzieżowe zespoły wykazały się walecznością i sportowym duchem. Gra była zacięta, a poziom rozgrywek wysoki.

– Gratuluję wszystkim uczestnikom turnieju – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Piłkarzom z Polski życzę, by ciężka praca i determinacja zaprowadziły ich do kadry narodowej.

W tegorocznej edycji turnieju zrealizowano też mecze z udziałem reprezentacji “Polonia The Best Young Players”. Drużynę tworzą polskie dzieci mieszkające w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, USA, Danii, Luksemburgu, Niemczech, Norwegii i Austrii.

– Na co dzień trenują i grają w miejscowych klubach, więc pomyślałem o stworzeniu reprezentacji, by mogli zagrać z orzełkiem na koszulkach – wyjaśnia Tomasz Popiela – prezes Fundacji “Ja też mam marzenia”, organizator turnieju.

Kadrę dzieci polonijnych poprowadził Marcin Włodarski, selekcjoner Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej U16. Medale i puchary zwycięskim drużynom wręczył starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który objął honorowy patronat nad turniejem.

Fot. Paweł Szeliga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony