Turystyka w cieniu pandemii

fot. Anna Piotrowicz

Pandemia koronawirusa dotkliwie dała o sobie znać wielu przedsiębiorcom. Niewątpliwie jednak najbardziej dała się we znaki branży turystycznej.

Jak obecnie wygląda sytuacja na Sądecczyźnie? Zapytaliśmy o to Annę Piotrowicz właścicielkę Biura Podróży MAXIM, które w zeszłym roku obchodziło 30 lecie istnienia.

Anna Piotrowicz

Jak w obecnej chwili wygląda zainteresowanie sądeczan wyjazdami turystycznymi?

– Na ten moment wyjazdy turystyczne są ograniczone obostrzeniami narzuconymi przez Rząd, wiec zainteresowanie jest dużo mniejsze niż w ubiegłym roku, niemniej jednak zapytania są, ponieważ ludzie tęsknią za wyjazdami, słońcem i odpoczynkiem. Teraz wyjazdy na ferie sprzedane mamy do Egiptu oraz dalsze tj. Zanzibar gdzie nie ma potrzeby robienia testów.

Czy sądeczanie z powodu zamknięcia stoków wybierają inne kierunki takie jak chociażby Austria?

– Tak. Są zapytania, ale narciarze tęsknią jednak za wyjazdami narciarskimi do Włoch, bardziej deklarują wyjazd na przyszły sezon.

Gdzie możemy udać się teraz bezpiecznie na wczasy?

– Teraz na wczasy tzn. w miesiącach gdzie u nas jest zima to proponuje Egipt, cenowo bardzo fajnie wychodzi, temperatura 25-28 stopni C i oczywiście egzotyka czyli jak wspominałam Zanzibar ok 30 stopni w cieniu. Wszystkie kraje przestrzegają obostrzeń, wiec jest bezpiecznie. Szczerze mówiąc zdrowie psychiczne jest również ważne, dlatego zachęcamy do wyjazdów.

fot. Anna Piotrowicz

Rozmawiała – Kamila Świerczek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony