Tutaj nie tylko wypożyczysz i przeczytasz książki

Biblioteka Szkolna w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju to nie tylko miejsce, gdzie młodzież wypożycza książki. To instytucja, której pracownicy wraz z uczniami (Aktywem bibliotecznym) angażują się w różne inicjatywy, podejmując też własne akcje i projekty.

To również miejsce, w którym uczniowie mogą korzystać z różnych form wsparcia, np. warsztatów biblioterapeutycznych.

Pracownicy biblioteki, pomimo okresu pandemii, zorganizowali wraz z uczniami m.in.: Narodowe Czytanie fragmentów „Balladyny” Juliusza Słowackiego, przystąpili do akcji  #SzkołaPamięta, „Szkoła do Hymnu”, zorganizowali konkurs „Boże Narodzenie – tradycje, a współczesność” i konkursy wielkanocne. Wzięli tez udział w ogólnopolskim projekcie „Baczyński” na projekt graficzny wybranego wiersza, recytację, prezentacje multimedialne, czy  prace plastyczne, związane z rocznicą urodzin wybitnego poety oraz w konkursie „Mądra książka roku 2020″.

Wraz z uczniami zorganizowaliśmy Przegląd Talentów i konkurs „Tradycje Wielkanocne -współczesne technologie – z pokolenia na pokolenie” – mówi Agnieszka Oleszycka, nauczyciel bibliotekarz w ZSP Krynica.

Pracownicy biblioteki uczestniczą również w akcjach charytatywnych i wolontariackich, promują szkołę w środowisku lokalnym.

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, fot. ZSP Krynica-Zdrój

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony