„TUTAM” na Jesiennym Festiwalu Teatralnym + fotogaleria

Drugi dzień 26. Jesiennego Festiwalu Teatralnego to sztuka Bogusława Schaeffera „TUTAM” w wykonaniu Teatru NSA z Nowego Sącza. Publiczność, która wypełniła salę Sokoła w Starym Sączu gorąco podziękowała za spektakl.

Sztuka w 19 scenach pisana przez Bogusława Schaeffera w 1991 r. w Salzburgu, Krakowie, Rabce, Florencji i Paryżu. To komedia, w której każdy z aktorów wciela się w dwie różne postaci, grając kelnera i kelnerkę w pewnej kawiarni oraz parę stałych bywalców lokalu. Tu i tam (stąd tytuł) toczą się rozmowy w krańcowo różnych tonacjach: poetyckiej i trywialnej, lirycznej i wulgarnej. Temat jest ten sam – miłość, życie. Z pewnością warto polecić miłośnikom dobrego teatru.

Teatr NSA z Nowego Sącza

TUTAM” – Autor: Bogusław Schaeffer

Reżyseria: Janusz MICHALIK

Obsada: Małgorzata SOWA, Janusz MICHALIK

Warto wiedzieć!

Bogusław Schaeffer obok kompozycji i muzykologii zajmował się także dSchaefferaaramatopisarstwem. Napisał ponad 40 sztuk teatralnych (kilka z nich wyreżyserował), które zostały przetłumaczone na 17 języków. Dramatopisarstwo Schaeffera nawiązywało do muzycznej tematyki. Jego sztuki to teatralne partytury na wzór partytur muzycznych, w których autor snuje refleksje nad naturą teatru i aktorskiego przeobrażenia. Próbuje uchwycić wzajemne powiązania scenicznej prawdy i scenicznego fałszu, iluzji i deziluzji. Zajmuje go fenomen aktorstwa. Bada związki pomiędzy słowem dramatopisarza, a kreacją aktora, który pozostaje zawsze w dwuznacznej sytuacji – jako on sam i bohater. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony