Tylko wczoraj doszło do aż 4 zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów

Słoneczna pogoda zachęca do aktywności na świeżym powietrzu, niestety tylko wczoraj  na sądeckich drogach doszło do czterech zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek, ostrożność i przestrzeganie przepisów.
Tylko wczoraj sądeccy policjanci odnotowali piętnaście zdarzeń drogowych, w tym trzy wypadki i jedną kolizję z udziałem pieszych i rowerzystów.

Rano, ok. godziny 8:50 na ul. Lwowskiej w Nowym Sączu doszło do potrącenia pieszej przez kierującą samochodem marki Peugeot. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 85-letnia sądeczanka przechodziła przez wyznaczone przejście dla pieszych. Piesza z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

Następnie, w samo południe na ul. Nawojowskiej doszło do kolizji drogowej z udziałem samochodu marki Ford oraz 14-latka, który jechał rowerem po chodniku. Na szczęście chłopiec nie doznał żadnych obrażeń.

Kilka godzin później, po 15, na ul. Klasztornej potracony został chłopiec na hulajnodze. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 15-letni sądeczanin przejeżdżając na hulajnodze przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, wjechał wprost pod nadjeżdżający samochód marki Volkswagen. Chłopiec z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Do kolejnego zdarzenia, gdzie poszkodowany został młody rowerzysta doszło popołudniu ok. godziny 17:40 w Mystkowie. Według wstępnych ustaleń, 14-letni mieszkaniec gminy Kamionka Wielka, jadąc rowerem na łuku drogi zderzył się z kierującym samochodem marki Mitsubishi. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Na miejscu pracowali policjanci z Zespołu Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej Policji, którzy m.in. przeprowadzili oględziny pojazdów i miejsc zdarzeń oraz sporządzili szkice sytuacyjne i dokumentację fotograficzną. Wszystkie wykonane przez nich czynności, oraz prowadzone postępowania, pozwolą dokładnie wyjaśnić okoliczności i przyczyny tych wypadków drogowych.

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że do wielu podobnych zdarzeń nie doszłoby w ogóle, gdyby kierowcy i piesi przestrzegali przepisy prawa ruchu drogowego. Musimy także pamiętać, że zasada ograniczonego zaufania obowiązuje wszystkich uczestników ruchu drogowego, zarówno kierowców, jak i pieszych. Dlatego zwracamy się z apelem do wszystkich uczestników ruchu drogowego tj. do kierujących m.in. samochodami, motocyklami i rowerami, a także pieszych, w tym poruszających się na wrotkach, rolkach, deskorolkach i hulajnogach tradycyjnych, o zachowanie ostrożności, rozsądek i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

źródło/fot. KMP Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony