Tymczasowe aresztowanie byłej pracownicy banku podejrzanej o oszustwa

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu, Sąd Rejonowy w Nowym Sączu zastosował – już prawomocnie – wobec 34-letniej byłej pracownicy jednego z małopolskich banków środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Podejrzana, to mieszkanka wojewódzka mazowieckiego, która była zatrudniona w jednym z banków w Małopolsce jako doradca klienta. Początkowo pracowała w Oddziale banku w Zakopanem, a następnie w Krakowie.

Wymienionej przedstawiono zarzuty popełnienia w okresie od października 2019 r. do czerwca 2022 r. trzynastu przestępstw na szkodę klientów Banku.  Istota tych przestępstw polegała na:

  • przywłaszczaniu pieniędzy klientów pod pozorem wykonywania rzeczywistych czynności bankowych;
  • wykorzystywaniu danych osobowych klientów do zawierania rzekomo przez nich umów kredytowych i przywłaszczaniu uzyskanych z tego tytułu środków pieniężnych;
  • zachęcaniu, bez posiadania do tego uprawnień, klientów banku do inwestycji, które były fikcyjne albo przekraczały dopuszczalną dla klienta granicę ryzyka.

Przestępcza działalność podejrzanej została ujawniona w następstwie zawiadomienia złożonego na Policji przez jednego z oszukanych klientów Banku.

Podejrzana częściowo przyznała się do popełnienia zarzuconych jej przestępstw.  

Śledztwo w przedmiotowej sprawie prowadzi Komenda Wojewódzka w Krakowie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony