Uczą się samoobrony i nie tylko

W klasach mundurowych w Zespole Szkół w Marcinkowicach uczniowie zdobywają umiejętność podejmowania szybkich decyzji szczególnie w sytuacjach ekstremalnych. Stają się też zwinni, pewni siebie i potrafią pracować w zespole.

Dzięki zajęciom z samoobrony, które odbywają się w naszej szkole, młodzież uczy się skutecznej obrony przed agresorem – mówi Iwona Sikorska, dyrektor ZS w Marcinkowicach – Uczniowie nabywają sprawności fizycznej i koordynacji, doskonalą umiejętności wyczucia dystansu w walce, zadawania ciosów w miejscu i w ruchu, poruszania się w walce, uderzeń i sposobów ich blokowania, padów i przewrotów w walce wręcz, stosowania chwytów i dźwigni oraz uwalniania się z nich, sposobów obezwładniania i wiele innych.

Młodzież poznaje także techniki interwencyjne w tym: zakładania kajdanek i obszukiwania osób, posługiwania się pałką służbową, obrony przed atakami nożem lub niebezpiecznym przedmiotem oraz obrony przed atakiem bronią palną.

Zajęcia prowadzi Lucjan Kantor, instruktor sztuk walki, który czuwa nad prawidłową postawą młodych „wojowników”. Zapraszamy do nas ósmoklasistów, którzy chcą poczuć się pewniej, skutecznie przeciwstawiać się zagrożeniom, chcą poprawić swoją kondycję, rozładować napięcie oraz wzmocnić mięśnie. Wystarczy aplikować do Zespołu Szkół w Marcinkowicach – zachęca dyrektor Iwona Sikorska.

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, fot. ZS Marcinkowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony