Uczcili patrona szkoły

Piękna pogoda, zniewalające widoki, artystyczne doznania i wspólna zabawa – tak przebiegał XI Powiatowy Rajd im. Jana Pawła II „Pilnujcie mi tych szlaków”, zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju i UKS Arkus pod honorowym patronatem Marka Kwiatkowskiego – starosty nowosądeckiego.

Uczestnicy rajdu zostali podzieleni na dwie grupy, które z przewodnikami i opiekunami pokonały trasy z centrum Krynicy-Zdroju na Huzary oraz Górę Krzyżową. Następnie na terenie kompleksu sportowego odbyły się konkursy: wiedzy o świętym Janie Pawle II, piosenki turystycznej, konkurs geograficzny czy wyposażenia turystycznego.

– W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Powroźniku, a na drugim uplasował się Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mochnaczce Wyżnej. W kategorii szkół ponadpodstawowych zwyciężył ZSP Krynica, a drugie miejsce przypadło ZS w Marcinkowicach. Nagrodę specjalną otrzymała zaprzyjaźniona z nami szkoła z Lipan na Słowacji, z którą od lat współpracujemy – mówi dyrektor szkoły Maria Aleksander-Pisz.

Nagrody wręczali: radny powiatowy Stanisław Sułkowski, Iwona Sikorska – dyrektor Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach i Maria Aleksander-Pisz dyrektor ZSP w Krynicy-Zdroju.

Dla uczestników i opiekunów poczęstunek przygotowały klasy technikum gastronomicznego, a obsługą gości zajęły się klasy technikum hotelarskiego. Czas umilały występy uczennic, tańczących w formacjach tanecznych  Fruciaki i Funky Dolls. Funkcjonował również punkt pierwszej pomocy zorganizowany przez Szkolne Koło PCK.

Na zakończenie odbył się mecz siatkówki między nauczycielami i uczniami, rozegrany w miłej i przyjacielskiej atmosferze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony