Uczniowie Zespołu Szkół w Starym Sączu mają praktykę w międzynarodowej firmie SGL Carbon

Czterech uczniów Zespołu Szkół w Starym Sączu ma wymarzone warunki do nauki zawodu. Stworzyła je dla nich firma SGL Graphite Solutions Polska sp. z o.o. (SGL Carbon). Po zakończeniu kształcenia w Carbonie mogą również podjąć pracę w tej firmie. Dzisiaj starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski spotkał się z uczniami na terenie firmy SGL Carbon.

Powołaliśmy Centrum Szkolenia Praktycznego SGL Carbon, aby móc kształcić naszych przyszłych pracowników – mówi Elżbieta Górowska-Dzień, kierownik działu personalnego w SGL Carbon w Nowym Sączu. – Stworzyliśmy osobną przestrzeń dla uczniów, w której mają wszystkie elementy i sprzęt niezbędne do zgłębiania wiedzy praktycznej.

Młodzież przygotowuje się do wykonywania zawodu „operator maszyn obróbczych i CNC”, który należy obecnie do zawodów deficytowych i poszukiwanych na rynku pracy.

Uczniowie mają dostęp do najnowocześniejszych maszyn i programów komputerowych – dodaje Grzegorz Skalski, dyrektor Zespołu Szkół w Starym Sączu. – Dodatkowym atutem jest wynagrodzenie, pakiet socjalny, możliwość odbywania praktyk w międzynarodowej firmie SGL Carbon, ale przede wszystkim nauka w komfortowych warunkach, przy swoim stanowisku pracy i pod okiem fachowców.

Docelowo, w Centrum Szkolenia Praktycznego SGL Carbon może się jednocześnie uczyć sześć młodych osób.

– To wymarzona sytuacja dla młodych ludzi – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Po trzech latach kształcenia na najwyższym poziomie, uczniowie są gotowi do podjęcia dobrze płatnej pracy. Cieszę się, że szefowie SGL Carbon wybrali naszą powiatową szkołę ze Starego Sącza. Mam nadzieję na wiele lat współpracy. Bardzo dziękuję za tę ofertę i wspólną realizację projektu.

W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, Elżbieta Górowska-Dzień, kierownik działu personalnego w SGL Carbon w Nowym Sączu, Wiesław Chlipała – kierownik działu obróbki mechanicznej w SGL Carbon w Nowym Sączu oraz Bożena Mynarek – dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu i Grzegorz Skalski – dyrektor Zespołu Szkół w Starym Sączu.

fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony