Udany prolog i 2. miejsce w pucharze Dacia Duster

Pierwszy dzień rajdu Wysoka Grzęda Baja Drawsko 2021 okazał się bardzo udany dla załogi Dominik Jazic / Krzysztof Kuszewski. Po prologu, który liczył sobie około 17 km długości, wspierany przez firmę Piwniczanka duet dojechał do mety na 2. miejscu w pucharze Dacia Duster Motrio Cup oraz na 4. miejscu w klasie T2 samochodów seryjnych. To dobra pozycja przed drugim dniem rywalizacji, gdzie przed zawodnikami dwa odcinki specjalne o długości 145 km każdy.

– To był krótki odcinek na rozsmakowanie się Baja Drawsko w tym roku – tak o starcie pierwszego dnia rajdu mówi pilot Krzysztof Kuszewski. Zasiadający za kierownicą Dacii Duster Dominik Jazic podkreśla, że na prologu wykonali dobrą pracę.

– Jesteśmy zadowoleni. To była bardzo spokojna jazda, ale i tak okazało się, że mamy drugi czas w pucharze Dacia Duster i czwarte w całych mistrzostwach w naszej grupie. Mamy bardzo dobrą pozycję i niewielkie, bo kilku, kilkunastosekundowe straty do lidera – mówi kierowca z Krynicy-Zdroju. – Dzisiaj zaczyna się to prawdziwe ściganie, dwa trudne odcinki. Trzymajcie kciuki, bo sporo się będzie działo – dodaje.

Drugi i ostatni dzień rajdu to dwa bardzo trudne odcinki specjalne na Poligonie Drawsko Pomorskie. Każdy z nich liczy po 145 km i będzie wymagał nie tylko szybkiej, ale także rozsądnej jazdy, która pozwoli dojechać z dobrym czasem do mety, bez uszkodzenia samochodu. Pierwsi zawodnicy ruszają na trasę OS-2 już po godzinie 8.00, natomiast załoga Dominik Jazic / Krzysztof Kuszewski pojawi się na trasie tuż po 9.00.

Na godzinę 13.15 został zaplanowany start do OS-3, który rozstrzygnie o wygranej we wszystkich kategoriach rajdu Wysoka Grzęda Baja Drawsko 2021. Dla Dominika Jazica i jego pilota szczególnie ważna jest grupa T2 (samochody seryjne) Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, w której startują od tego sezonu, a także prestiżowy puchar Dacia Duster Motrio Cup.

Sobota, 10 kwietnia
(poniższe czasy podane są dla pierwszego startującego pojazdu)

8.00: Re-start rajdu
Park Serwisowy Mielenko Drawskie

08:25: OS-2 DRAWSKO POMORSKIE, 145 km
Poligon Drawsko Pomorskie

13:15: OS-3 DRAWSKO POMORSKIE, 145 km
Poligon Drawsko Pomorskie

15:45: Meta rajdu
Park Serwisowy Mielenko Drawskie

19:00: Ceremonia rozdania nagród

źródło: Zespół prasowy Dominik Jazic Rally Driver

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony