Uderzył ochroniarza i uciekł!

31-latek chciał wynieść ze sklepu skradzione wcześniej butelki alkoholu, a gdy został zauważony przez pracowników ochrony ani myślał oddać swojego łupu i użył przemocy. Teraz za kradzież rozbójniczą z pobudek chuligańskich grozi mu do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 13 kwietnia br. Tego dnia około godziny 13:45 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie, że w jednym ze sklepów przy Placu Dąbrowskiego w Nowym Sączu doszło do kradzieży. Złodziej ze sklepowej półki zabrał dwie butelki alkoholu o wartości ponad 80 złotych, po czym wyszedł nie płacąc za towar. Tę sytuację zauważył pracownik ochrony. W trakcie wyjaśniania sprawy kradzieży wywiązała się awantura, a złodziej kilkukrotnie uderzył ochroniarza i uciekł. – powiadomiła Aneta Izworska, KMP Nowy Sącz

Wkrótce sprawca ponownie pojawił się pobliżu sklepu, co zauważył drugi z pracowników ochrony. Kiedy ochroniarz usiłował zatrzymać złodzieja został kilkukrotnie uderzony przez 31-latka. Sprawca jednak został ujęty dzięki pomocy jednego z przechodniów. Gdy na miejsce przyjechał patrol Policji, mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom. Przeprowadzone badanie na trzeźwość wykazało, że zatrzymany ma w organizmie 1,5 promila alkoholu. – kontynuuje A. Izworska

31-letni mieszkaniec powiatu gorlickiego usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej, której dopuścił się z pobudek chuligańskich oraz spowodowania uszczerbku na zdrowiu. Za popełnione czyny grozi mu teraz do 10 lat więzienia. Prokurator Rejonowy w Nowym Sączu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych.

***

W związku z tą sytuacją policjanci zwracają się do świadków tego zdarzenia o kontakt z Komendą Miejską Policji w Nowym Sączu, pod numerem telefonu sekretariatu Wydziału Kryminalnego – 47 833 41 51 (od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30) lub policjanta prowadzącego sprawę – 47 833 42 64.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony