UKS Evan razem z WSB NLU, Gabriela Migda gwiazdą

Władze Uczelni – rektor Dariusz Woźniak – studenci spotkali się z trenerem UKS Evan oraz z Gabrielą Migda, jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek młodego pokolenia by porozmawiać o klubie, planach sportowych i marzeniach.

– Spotkaliśmy się by opowiedzieć o osiągnięciach Gabrieli Migdy, zawodniczki Akademicki Evan Nowy Sącz, a tych w ostatnich czasach było sporo – mówił trener klubu Krzysztof Bulanda. – W kwietniu Gabriela dwa razy wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski w kickboxingu. „Wisieńką” na tym sportowym torcie jest podpisanie porozumienia z WSB NLU w Nowym Sączu. Już jako Akademicki Evan Gabriela wystąpiła podczas zawodowej Gali w Jaworznie, jeszcze jako amatorka, bowiem wciąż jest juniorką. Wiele wskazuje na to, że wystąpimy w tym roku na podobnej Gali Babilon Promotion w Wieliczce. Warto dodać, że jesteśmy samodzielni, a pomagają nam sponsorzy i teraz WSB NLU, gdzie mamy bardzo dobre warunki do treningu. Na zajęcia mogą do nas przychodzić studenci, dla których mamy sprzęt, a może wśród nich będzie ktoś, kto ma predyspozycje do kickboxingu czy boksu.

– Mogę dodać, że uczelnia od wielu lat wspiera sportowców, chociaż nie ma takiego profilu – mówił rektor dr. Dariusz Woźniak. – Kilka lat temu, w 2015 roku, zmieniliśmy nieco formę na bardziej nowoczesną i elastyczną. Jest większa dostępność do wykładów, co pozwala sportowcom poświęcić więcej czasu na treningi i udział w zawodach. W naszej WSB NLU mamy np. ekstraklasowych hokeistów, są piłkarze, (przed laty swoje mecze rozgrywały piłkarki ręczne p.a.) teraz są przedstawiciele sportów walki. Życie pokazuje, że można łączyć sport ze studiowaniem. Kickobxing nie jest tak popularny jak np. piłka nożna, ale sukcesy Gabrysi robią ogromne wrażenie. Mam nadzieję, że dołączy do nas 1 października, a my będziemy ją wspierać, jak i cały klub. Bardzo się cieszę na tę współpracę i mam nadzieję, że dołączą do nas również inne dyscypliny.

– Sport, sportem, ale uczyć się trzeba – dodał Gabriela Migda. – Jaki kierunek wybiorę? Wciąż się zastanawiam na kierunkiem związanym z psychologią. Wiele osób pyta mnie jak ja to robię, że osiągam sportowe sukcesy. Odpowiedź jest prosta, to motywacja, to moja przyszłość. Cieszę się, że mogę trenować w takim klubie w jakim jestem. To dzięki trenerowi i trenerce jest tu, gdzie jestem. Wszystko idzie w dobrym kierunku, jestem wszystkim bardzo wdzięczna. Cieszę się, że mogę to robić, że mogę godnie reprezentować uczelnię i klub. W tym roku moim celem sportowym są Mistrzostwa Świata we Włoszech, gdzie chciałabym wystartować, później Gala w Wieliczce, i tak do przodu.

Po oficjalnym spotkaniu studenci długo przepytywali Gabrielę Migdą o sport, który uprawia, motywacje i marzenia. Te ostatnie to start w Igrzyskach Olimpijskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony