Uroczysta Msza Święta zainaugurowała obchody 104. rocznicy powołania Policji Państwowej na Sądecczyźnie

Tegoroczne obchody Święta Policji w Nowym Sączu tradycyjnie już zostały zainaugurowane uroczystą Mszą Świętą, która została odprawiona zgodnie z ceremoniałem policyjnym. Liturgię uświetnił poczet sztandarowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

W niedzielę, tj. 16 lipca br. o godzinie 17:00 w Bazylice kolegiackiej pw. Świętej Małgorzaty w Nowym Sączu została odprawiona uroczysta Msza Święta, która  zainaugurowała na Sądecczyźnie obchody 104. rocznicy powołania Policji Państwowej. W czasie Mszy Świętej, w intencji policjantów i pracowników Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, ich rodzin oraz zmarłych funkcjonariuszy i pracowników sądeckiej jednostki, modlił się Prepozyt Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu – ks. dr Jerzy Jurkiewicz oraz ks. Andrzej Szaraj z Parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu.

W uroczystej Mszy Świętej uczestniczył Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu – insp. dr Krzysztof Dymura wraz z Zastępcami: mł. insp. Adamem Bukańskim i nadkom. Zbigniewem Zacherem, a także funkcjonariusze, pracownicy sądeckiej Policji z rodzinami, policyjni emeryci oraz zaproszeni goście.

Ksiądz dr Jerzy Jurkiewicz, podkreślając zaangażowanie funkcjonariuszy oraz ich pełną oddania służbę na rzecz bezpieczeństwa państwa i obywateli, złożył wyrazy uznania oraz najlepsze życzenia policjantom i pracownikom komendy z okazji Święta Policji. Z kolei insp. dr Krzysztof Dymura, dziękując za wspólną modlitwę podkreślił, że policjanci rozpoczęli tegoroczne święto od uroczystej liturgii, by podziękować za otrzymane dary i prosić o dalszą pomyślność w służbie.

Msza Święta odbyła się zgodnie z ceremoniałem policyjnym, a uświetnił ją poczet sztandarowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Funkcjonariusze pełnili posługę przy ołtarzu, podkreślając tym samym podniosłość tej ważnej dla nich uroczystości.

Uroczyste obchody Święta Policji zostaną zorganizowane w najbliższy czwartek, tj. 20 lipca br. o godzinie 12:00  na deptaku przed budynkiem Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju. Podczas apelu zostaną wręczone odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe. Będzie to również doskonała okazja, by podziękować za rzetelną służbę i pracę na rzecz sądeckiej jednostki. Wydarzeniu będzie towarzyszyć piknik profilaktyczno-edukacyjny z pokazem sprzętu służb mundurowych oraz promocja zawodu policjanta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony