Uroczyste podsumowanie sezonu KS Start Nowy Sącz

Bez wątpienia zawodnicy KS Start Nowy Sącz to najbardziej utytułowani sportowcy ze wszystkich klubów miasta. Tylko w miniony sezonie kajakarze zdobyli 3 medale Mistrzostw Europy, 3 Mistrzostw Świata, 1 Pucharu Świata oraz 37 Mistrzostw Polski, w tym 15 złotych. Do tego sukcesy tenisistów stołowych oraz sportowców niepełnosprawnych, w tym dwa tytuły mistrzyni Świata w biegach na 3000 m i 5000 Anny Bodziony.

– Podsumowujemy 2022 rok, rok udany z wieloma sukcesami – mówił prezes KS Start Nowy Sącz Bogdan Popiela. – Cieszą medale seniorów, juniorów i młodzików, którzy wiodą prym w Polsce. To efekt pracy naszych trenerów: Zbigniewa Bobrowskiego, którzy świętej 40-lecie w tym zawodzie, Piotra Kożucha, Bogdana Okręglaka czy Anny Bomby. Dzięki współpracy z władzami Nowego Sącza, zrozumieniu naszych potrzeb przez prezydenta Ludomira Handzla mamy stabilizację organizacyjną. Już niedługo będziemy się cieszyć z toru na Dunajcu, obecnie trwają ostanie formalne prace przy dokumentacji. Już dziś mogę potwierdzić, że na bazie naszego klubu powstanie Ośrodek Sportu Młodzieżowego, który, mam nadzieję, przyczyni się do dalszego rozwoju kajakarstwa.

– Cieszę się, że mogę uczestniczyć w podsumowaniu sukcesów sportowych KS Start – dodał prezydent Ludomir Handzel. – Też kiedyś byłem zawodnikiem tego klubu, tyle że sekcji piłki nożnej. Dzisiaj cieszę się z dobrze zorganizowanego i prowadzonego stowarzyszenia. Jest dużo młodzieżowy, co daje szanse na dalsze sukcesy. Dziękuję Zarządowi i Bogdanowi Popieli za bardzo dobre zarządzanie, że zmienił wizerunek klubu.

– Gratuluję sukcesów tym bardziej, że sporo młodzieży to mieszkańcy powiatu – mówił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Powiat dba o sport. Mogę powiedzieć, że na 2023 rok zwiększyliśmy budżet w tej części o 100 proc. Niedawno oddaliśmy do użytku piękny kompleks sportowy w Marcinkowicach, a moim marzeniem jest, aby każda szkoła w powiecie miała podobny i jesteśmy tego bliscy.

W 2023 roku na Dunajcu, koło Zamku, ma powstać instalacja, która pozwoli zamontować nawet 40 bramek. Marzeniem władz KS Start jest, aby w 2025 roku w tym miejscu odbyły się ME juniorów.

Wyróżnieni zawodnicy – medaliści MŚ, ME, PŚ i MP : Dariusz Popiela, Klaudia Zwolińska, Grzegorz Hedwig, Dominika Brzeska, Dominika Danek, Szymon Nowobilski, Michał Ciągło, Jan Piprek, Katarzyna Liber, Hanna Danek, Zuzanna Piprek, Aleksandra Danek, Stanisław Baum, Joachim Jabłoński, Piotr Biernat, Gabriel Leśniak, Gabriela Jojczyk, Marcel Leśniak, Oliwa Jeleńska, Julia Jeleńska, Piotr Prusak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony