Uwaga! Dzisiaj na drogach Sądecczyzny będą duże utrudnienia w ruchu

W sobotę 18 maja na terenie województwa małopolskiego i podkarpackiego odbędzie się IV etap wyścigu kolarskiego pod nazwą ORLEN Wyścig Narodów. Część trasy będzie przebiegała przez teren Sądecczyzny, w związku z tym przewidywane są duże utrudnienia w ruchu.

Tegoroczny ORLEN Wyścig Narodów odbędzie się w dniach 15-19 maja. W sportowej rywalizacji wezmą udział 22 reprezentacje narodowe oraz trzy drużyny kolarskie z Polski. Wyścig został podzielony na pięć etapów. Dwa pierwsze zostaną rozegrane w Czechach, podczas trzeciego zawodnicy zmierzą się z trasą na Słowacji, natomiast dwa ostatnie zostaną zorganizowane na terenie naszego kraju.

Czwarty etap ORLEN Wyścigu Narodów odbędzie się w sobotę 18 maja na drogach powiatu nowotarskiego, limanowskiego, nowosądeckiego, gorlickiego i jasielskiego. Tego dnia zawodnicy wystartują o godzinie 11:45 z Niedzicy (start ostry o 12:05 z Krośnicy) i będą mieli do pokonania najdłuższy, 175-kilometrowy odcinek. Na teren powiatu nowosądeckiego kolarze wjadą około godziny 13:0 w Woli Kosnowej.

Zawodnicy będą poruszać przez miejscowości Wola Piskulina i Zagorzyn w kierunku Łącka, następnie Czarnego Potoku, Olszany, Olszanki, Naszacowic, Podegrodzia, Stadeł, Brzeznej i Starego Sącza. Następnie ulicą Węgierską i Biegonicką w Nowym Sączu przejadą w kierunku Łazów Biegonickich, po czym ponownie wjadą na teren miasta i ulicą Mała Poręba pojadą w stronę Nawojowej, następnie do Popardowej Niżnej, Kamionki Małej, Kamionki Wielkiej, Królowej Polskiej, Królowej Górnej, Boguszy, Binczarowej i Florynki (peleton opuści teren powiatu nowosądeckiego około godziny 14:35), by później skierować się na drogi powiatu gorlickiego i jasielskiego.

WAŻNE! Na trasie wyścigu należy spodziewać się sporych utrudnień w ruchu kołowym. Dla zapewnienia bezpieczeństwa będzie on wstrzymywany przed przejazdem zawodników, w zależności od występującego natężenia ruchu. Apelujemy, gdy to tylko możliwe, o wybieranie alternatywnych tras, a w przypadku konieczności poruszania się drogami, na których odbywa się wyścig, prosimy o stosowanie się do poleceń służb.

TRASA IV ETAPU, 18 MAJA (Niedzica/Krośnica – Jasło)

START: Niedzica/Krośnica – Grywałd – Krościenko nad Dunajcem – Tylmanowa – Ochotnica Górna – Kamienica – Zbludza – Wola Kosnowa – Wola Piskulina – Zagorzyn – Łącko – Czarny Potok – Olszana – Olszanka – Naszacowice – Podgrodzie (W-969/obwodnica) – Stadła (W-969/obwodnica) – Brzezna (W-969/obwodnica) – Stary Sącz (W-969/obwodnica) – Nowy Sącz (ul. Węgierska, Biegonicka) – Łazy Biegonickie – Nowy Sącz (ul. Mała Poręba) – Nawojowa (DK-75) – Popardowa Niżna – Kamionka Mała – Kamionka Wielka – Królowa Polska – Królowa Górna – Bogusza – Binczarowa – Florynka – Brunary – Uście Gorlickie – Gładyszów – Sękowa – Męcina Mała – Lipinki – Wójtowa – Osobnica – META: Jasło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony