Uwaga! Jest upał – uważajamy!

Jak informuje Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie dziś od godz. 14 do godz. 18 w środę prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień miejscami od 29°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 15°C do 17°C.

Warto pamiętać, że nadmiar słońca i upały mogą doprowadzić do rozwoju wielu poważnych chorób. Podczas skwaru gwałtownie wzrasta ryzyko przegrzania organizmu i udaru słonecznego. Wysokie temperatury mogą doprowadzić także do zakrzepów, ataków astmy, chorób wątroby, a nawet nowotworów skóry i oczu. Wszyscy czekamy na słońce, ale lekarze ostrzegają, że najgorszą rzeczą w upalne dni jest wychodzenie na słońce bez żadnej ochrony. To także szczególnie długie opalanie się bez zabezpieczenia jak okulary przeciwsłoneczne z filtrem, kremy czy nakrycie głowy. W gorące, upalne dni należy unikać dużego wysiłku fizycznego i pić duże ilości płynów. Odwodnienie może zakończyć się pobytem w szpitalu.

O wszelkich zdarzeniach mających istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ludności i podjętych działaniach proszę informować na bieżąco Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 018 414-16-21), lub po godzinie 15.30 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu (047 831-49-11, 047 831-19-12).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony