Uwaga na rowerzystów – potrącenie na Lwowskiej w Nowym Sączu

Dzisiaj rano na ul. Lwowskiej w Nowym Sączu doszło do potrącenia rowerzysty, któremu niezbędna była pomoc ratowników medycznych. Od początku wakacji to już kolejne takie zdarzenie. W całej Małopolsce było ich 65, w ostatniej dobie 4. Niestety nie wszystkie skończyły się na szczęśliwie.

Oczywiście nie tylko zmotoryzowani kierowcy są winni. Często miłośnicy dwóch kółek powodują zagrożenie na drogach i ulicach. Najniebezpieczniej jest na przejściach dla pieszych. Normalny – niestety – widok to przejeżdżający przez pasy rowerzyści, którzy nawet nie raczą się obejrzeć czy coś nie nadjeżdża. Normalne jest też, iż zmotoryzowani wyprzedzają miłośników dwóch kółek na tzw. styk nie zachowując bezpiecznej odległości, co już samo w sobie jest niebezpieczne.

Podobnie jak w latach ubiegłych, każdego dnia, przez okres wakacji, na stronie policja.pl, w mediach społecznościowych oraz na stronach administrowanych przez jednostki Policji, prezentowana jest mapa Polski z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym wraz z informacją o zdarzeniu (tj. lokalizacja zdarzenia, ogólna informacja dot. liczby ofiar, rodzaju uczestnika ruchu drogowego oraz rodzaju zdarzenia) z ostatniej doby oraz od początku wakacji.

Mapa ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonić do refleksji użytkowników dróg.

Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze.

Kolejny raz, w promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, włączyła się firma Screen Network S.A., która na ponad 20 tys. ekranach rozmieszczonych w 553 miastach, m.in.: przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych, wyświetlać będzie mapę z aktualnymi danymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony