Uwaga!!! Wypadek w Witowicach Górnych – dwie osoby nie żyją – AKTUALIZACJA

Na drodze krajowej 75 w Witowicach Górnych doszło do dramatycznego w skutkach czołowego zderzenia autobusu w samochodem osobowym. W wyniku wypadku dwie osoby nie żyją, a troje (dzieci) są ranne. W akcji ratunkowej udział biorą strażacy z PSP i OSP. Wezwany został także na miejsce zdarzenia śmigłowiec LPR.

Jak informuje zastępca Komendanta PSP w Nowym Sączu st. bryg. Paweł Motyka w wypadku zginęło dwóch mężczyzn – Samochód osobowy Toyota zderzył się z autobusem kursowym relacji Kraków – Nowy Sącz. Osobówka to wóz marki toyota z numerami rejestracyjnymi powiatu. W wyniku wypadku trójka dzieci jest poważnie ranna. W autobusie, którym jechało ok. dwudziestu pasażerów, czwórka doznała lekkich urazów. Jako, że jest to droga główna na Brzesko i Kraków, na razie DK75 jest całkowicie zablokowana. W działaniach ratunkowych biorą strażacy ochotnicy oraz JRG. Policja wyznaczyła objazd drogą wojewódzką 975 przez Gródek nad Dunajcem i przez Zakliczyn.

Droga DK 75 w Witowicach Dolnych będzie jeszcze zablokowana kilka godzin. Uderzenie pojazdów było tak mocne, że strażacy muszą rozcinać samochód osobowy by wydobyć mężczyzn, którzy zginęli.

Fot: PSP Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony