Uwaga! Zamykają ul. Krakowską otwierają Starowiejską

Miejski Zarząd Dróg Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu informuje, że od 22 kwietnia (tj. poniedziałek) br. od godziny 6:00 zostanie otwarta dla ruchu samochodowego ul. Starowiejska, po zakończeniu prac prowadzonych przez wykonawcę przebudowy linii kolejowej Konsorcjum Firm: TORPOL S.A. Poznań i INTOP Warszawa Sp. z o.o. Już w niedzielę przejazd był dostępny.

Wykonawca przystępuje do kolejnego etapu prac na terenie Nowego Sącza, w związku z czym, od dnia 23 kwietnia (tj. wtorek) br. nad ranem (godzina 4:00) zamknięta dla ruchu samochodowego zostanie ul. Krakowska w związku z przebudową przejazdu kolejowego i torów prowadzoną przez wykonawcę przebudowy linii kolejowej Konsorcjum Firm: TORPOL S.A. Poznań i INTOP Warszawa Sp. z o.o.

Ruch pieszy zostanie utrzymany i poprowadzony wyznaczonym przejściem.

Objazdy zostaną poprowadzone następującymi ulicami: Marcinkowicką, Obwodnicą Północną, Tarnowską, Legionów. Dojazd do posesji będzie możliwy.

Prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do zastępczej organizacji ruchu.

Prowadzone w Nowym Sączu roboty związane są z modernizacją linii kolejowej Nowy Sącz – Chabówka na tzw. odcinku E (między naszym miastem a bocznicą w Klęczanach).

Koszt prac to około 960 mln zł brutto. Modernizacja linii nr 104 jest częścią przedsięwzięcia zarządcy infrastruktury kolejowej o nazwie Podłęże – Piekiełko.

Inwestycja PKP PLK SA, oprócz modernizacji i elektryfikacji 75 km trasy Chabówka – Nowy Sącz, obejmuje budowę 58 km nowej linii, łączącej Podłęże z Tymbarkiem i Mszaną Dolną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony