V Liga – Szalony mecz Barciczanki

Niewiele, bo kilkadziesiąt sekund brakowało by w Barcicach doszło do dużej niespodzianki. Gospodarze, którzy byli faworytami, przez długi czas bronili się by nie przegrać meczu. Warto podkreślić fakt, że w ośmiu meczach strzelono aż 37 goli.

Barciczanka Barcice – Łosoś Łososina Dolna 4:3 (1:2)

0:1 Pajor 19, 1:1 Krywoborodenko 27, 1:2 Gryźlak 31 (sam.), 2:2 Krywoborodenko 72, 2:3 Zgrzeblak 83, 3:3 Korzym 90, 4:3 Maślejak 90+2

Sędziował: Piotr Firlit.

Żółte kartki: Ciężobka, Miechurski, Krywoborodenko – Krok, Słomka, Pajor, Pałka.

Barciczanka: Różalski: Basta, Łukasik (90 Leśniak), Zawiślan, Gryźlak (46 Miechurski), Zygmunt (46 Janik), Krupa, Krywoborodenko (90 Kantor), Maślejak, Ciężobka, Korzym.

Łosoś: Karkach: Szewczyk, Krok (46 R. Pałka), Pajor (80 Klima), Orzeł (69 K. Pałka)), Słomka, Michalak, Znamirowski, Zgrzeblak, Skórnóg, Ligarski (90 Pulit).

Od początku spotkania przewagę mieli gospodarze, ale niewiele z tego wynikało. Piłkarze Łososia dobrze się bronili i niezwykle skutecznie kontrowali. Już w 19 minucie objęli prowadzenie. Barciczanka rzuciała się do odrabiania strat. Mnożyły się akcje pod bramką gości, ale piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do bramki chronionej przez Karkacha. Dopiero w 27 minucie strzał na gola zamienił Krywoborodenko. Wydawało się, że od tego momentu Barciczanka będzie powiekaszała przewagę, ale do bramki gości nie mógł trafić Maślajek, Krywoborodenko i Korzym. W odpowiedzi goście

znów przeprowadzili kontrę, po której objęli prowadzenie. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Gospodarze grali, goście się bronili, ale wynik nie ulegał zmianie. Dopiero w 72 minucie niezawodny Krywoborodenko wyrównał stan meczu. Barciczanka atakował, ale brakowało celnego strzału. Goście czychali na dogodną styuację do kontry i ta się nadarzyła w 83 minucie. Dalekie podanie do Zgrzeblaka, który dał prowadzenie gościom. Zanosiło się na sensację. Jednak znów dało znać o sobie doświadczenie Korzyma, który w 90 minucie oszukał obrońców Łososia wyrównując wynik meczu. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, ku rozpaczy gości zwycięskiego gola zdobył Maślejak.