W Ciechanowie odbył się XVI Międzynarodowy Turniej Taekwon-do Mazovia Master Cup

W Ciechanowie odbył się XVI Międzynarodowy Turniej Taekwon-do Mazovia Master Cup. Wystąpiło aż 528 zawodników z 5 krajów, którzy rywalizowali w kategorii: senior starszy (jednocześnie były to IX Mistrzostwa Polski Seniorów Starszych), senior, junior, junior młodszy oraz młodzik i skrzat.
Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Konkurencje rozgrywano na 6 planszach jednocześnie. Jak co roku do Ciechanowa zjechała cała czołówka zawodników z Polski, a także bardzo mocna reprezentacja Ukrainy (wygrali klasyfikacje medalową w jednej z kategorii wiekowych), Słowacji, Łotwy, Korei. Trzeba było stoczyć kilka ciężkich pojedynków aby wejść w strefę medalową.

• Nasz występ określam jako bardzo dobry. – mówi
    Adam Roszczyk Nowosądecki Klub Sportowy Taekwon-do. – Nasza 15 osobowa reprezentacja wywalczyła w sumie 19 medali w różnych kategoriach wiekowych. Ciężka praca na treningach a także wiele wyrzeczeń przełożyło się na nasz występ. Każdy zawodnik dał z siebie maksa. Widać było mobilizację u każdego i dużą chęć wygrania. 12 zawodników wywalczyło medale, 3 zajęło miejsca tuż za podium przegrywając swoje pojedynki o wejście w strefę medalową.
    Medale zdobywali:
    Seniorzy Starsi:
    Dorota Bartusiak – złoty medal w walkach w kat +75kg i tytuł Mistrza Polski, brązowy medal w układy stopni uczniowskich
    Stanisław Potoniec – srebrny medal w walkach w kat. +85kg i tytuł v-ce Mistrza polski; srebrny medal w układach stopni mistrzowskich II-VI dan i tytuł v-ce Mistrza Polski (walka finałowa przegrana z Mistrzem Europy)
    Marcin Cebula – brązowy medal w walkach w kat. 78kg.
    Juniorzy:
    Dominika Potoniec – złoty medal w technikach specjalnych, srebrny w walkach w kat 60kg
    Paulina Psonak – brązowy medal w walkach w kat. +70kg, brązowy medal w technikach specjalnych
    Juniorzy Młodsi:
    Wiktoria Słowik – srebrny medal w walkach w kat 42kg
    Magdalena Bartusiak – brązowy medal w walkach w kat 46kg
    Alicja Kosakowska – brązowy medal w walkach w kat 46kg.
    Młodzicy:
    Maksymilian Orzeł – złoty medal w technikach specjalnych nomo yop chagi, brązowy medal w technikach specjalnych nopi ap chagi, brązowy medal w układach.
    Wiktoria Gądek – brązowy medal w technikach specjalnych
    Skrzaty:
    Bartosz Gadek – brązowy medal w technikach specjalnych nomo yop chagi, brązowy medal w technikach specjalnych nopi ap chagi